نرم افزار Person Finder

نرم افزار Person Finder گوگل چیست؟

بعد از وقوع چندین زلزله ویرانگر در سرتاسر دنیا و مشکلاتی که در پیدا کردن اطلاعات اشخاص و آگاهی از آخرین وضعیت آنها وجود داشت، شرکت گوگل تصمیم به ارائه نرم افزاری در این زمینه گرفت. در این نرم افزار حتی اشخاص معمولی نیز می توانند اگر از وضعیت کسی خبر دارند به طرق مختلف اطلاعات را وارد سیستم کنند و در نتیجه سایر افراد می توانند در سرتاسر دنیا و از طریق این نرم افزار به این اطلاعات دسترسی پیدا کرده و از وضعیت دوستان و اقوام خود باخبر گردند.

نام این نرم افزار person finder  می باشد که برای اولین در سال 2010 منتشر گردید و در زلزله هائیتی در همان سال استفاده شد. گوگل استفاده از آن را هم برای واردکنندگان اطلاعات و هم برای استفاده کنندگان آن، کاملا رایگان کرده است. همچنین این نرم افزار در زلزله ماه گذشته در نپال نیز بسیار مورد استفاده قرار گرفت.

تاکنون نزدیک به 1300 رکورد در این نرم افزار ثبت شده است و تعداد آن هر روز در حال افزایش می باشد.

برای دسترسی به نرم افزار person finder می توانید به راحتی و از طریق آدرس زیر وارد آن شده و زلزله مربوطه را انتخاب نمایید:

 

http://www.google.org/personfinder

این در حالی است که تمامی شرکت های بزرگ در آمریکا برای کمک به زلزله زدگان در رقابت با یکدیگر  به ارائه سرویس های رایگان دست زده اند برای مثال در زلزله 7.8 ریشتری نپال، مایکروسافت تماس با خطوط موبایل و شهری این کشور را از طریق سرویس skype رایگان کرده است، شرکت Apple سرویس ارائه کمک به این زلزله زدگان را از طریق ITunes راه اندازی نموده و همچنین facebook نیز سرویسی مشابه سرویس گوگل با نام Safety Check راه اندازی نموده است.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *