معرفی شرکت مایتل

آشنایی با شرکت Mitel

 

شرکت مایتل در زمینه ارائه راه کارهای ارتباطات یکپارچه فعال می باشد. این شرکت در گذشته اقدام به تولید مرکز تلفن های TDM و برنامه های مربوط به آن می نمود ولی بعد از انجام تغییراتی در مدیریت آن در سال 2001 و تقسیم شدن آن به دو شرکت مجزا، بیشتر تمرکز این شرکت بر روی فناوری VoIP و محصولات مرتبط با آن، منعطف شده است. دفتر اصلی این شرکت در کانادا می باشد و دارای شرکای تجاری و نمایندگان فروش در سرتاسر دنیا می باشد.

Mitel در سال 1972 توسط Michael Cowpland و Terry Matthews تاسیس شد. نام این شرکت برگرفته از حرف اول نام کوچک موسسان آن و همچنین نام اولین محصول تولیدی این شرکت می باشد Mike and Terry’s Lawnmowers . این شرکت دارای بیش از 80 دفتر در سرتاسر دنیا و تقریبا دارای 2500 کارمند می باشد، در بیش از 90 کشور دنیا فعال است  و بیش از 1400 نماینده فروش دارد. هم اکنون مدیرعامل این شرکت آقای Richard D Mcbee  می باشد.

موسسین این شرکت علائق خود را به صنعت ارتباطات تعمیم دادند، آنها به اهمیت ریزپردازنده ها و نرم افزارها در سوئیچ های مخابراتی پی برده بودند. درسال 1975 آنها SX200 PBX را تولید نمودند که باعث رشد صد درصدی آنها طی چند سال گردید و حتی آنها در سال 1981 درآمد خالص 100 میلیون دلار را به ثبت رساندند. در سال 1976 آنها همچنین به سمت گرایش نیمه هادی در صنعت الکترونیک ورود پیدا کرده و موفقیت هایی را نیز در این زمینه حاصل نمودند.

محصول بعدی این شرکت SX2000 PBX بود که تلاش زیادی شده بود که قابلیت های انتقال صدا و اطلاعات بصورت همزمان با هم ادغام شوند.

در سال 1985 میلادی و طی یک بحران مالی در این شرکت هیئت مدیره مایتل تصمیم به فروش 51% از سهام این شرکت به بریتیش تلکام را گرفت. این شرکت نیز بعد از چند سال تصمیم به فروش سهام خود گرفت و شرکت Schroder Ventures به عنوان سهامدار جدید این شرکت معرفی گردید که با مدیریت جدید خود توانست مایتل را مجدد احیا نماید. همچنین در سال 2007 این شرکت طی یک قراردادی توانست شرکت Inter-Tel را خریداری نماید که ابعاد مایتل از این طریق دوبرابر گردید.

در حال حاضر این شرکت خط تولید خود را متنوع نموده است و با تولید انواع تلفن ها  و نرم افزارها یکپارچه و سخت افزارهای مختلف اقدام به ارائه سرویس بر روی بستر Cloud و همچنین On site نموده است.

مرکز تلفن و تلفن های تولید شده توسط مایتل از یک پروتکل اختصاصی به نام Minet استفاده می نمایند و در نتیجه از این مدل تلفن ها نمی توان در سایر مراکز تلفن مانند استریسک استفاده نمود ولی در چند سال اخیر این شرکت تصمیم گرفت مدل هایی را تولید نماید با نام  Dual Mode که هم از پروتکل Minet و هم از پروتکل SIP پشتیبانی می نماید. پس اگر تصمیم دارید از تلفن های مایتل استفاده نمایید ولی نمی خواهید بابت خرید مرکز تلفن این شرکت هزینه ای پرداخت کنید و تصمیم به استفاده از استریسک را دارید حتما به توضیحات تلفن انتخاب شده توجه نمایید که عبارت Dual Mode بر روی آن نوشته شده باشد.