12 چیزی که هرگز در اولین روز کاری خود نباید در رابطه با آن صحبت نمایید

12 چیزی که هرگز در اولین روز کاری خود نباید در رابطه با آن صحبت نمایید

اولین روز کاری برای همه ما دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و خیلی از ما استرس فراوانی را در این روز تحمل می نماییم، اگر درست رفتار نماییم این روزهای ابتدایی می توانند تاثیر بسیار زیادی در ایجاد یک رابطه پایدار با کارفرما برای ما ایجاد نمایند ولی باید در نظر داشت که این اتفاق ممکن است بصورت معکوس نیز اتفاق بیافتد و نوع گفتمان و رفتار ما در این روزهای ابتدایی رابطه ما را با کارفرما تیره و تار نماید.

این مساله برای همه طبیعی است که دلشان بخواهد در یک جمع به عنوان یک فرد دوست داشتنی شناخته شوند و بتوانند همه را تحت تاثیر قرار دهند. ما در اینجا از 12 قانونی صحبت می کنیم که اگر آنها را در اولین روزهای کاری رعایت کنید، بسیار باعث پیشرفت شما می شود.

1 – از گفتن جمله “در شرکت قبلی من …..” و یا “در کار قبلی …….” بپرهیزید. مطمئن باشید هیچکس دوست ندارد بداند شما در شرکت قبلی چه کاری انجام می دادید.

2 – “من چه زمانی افزایش حقوق می گیرم؟” شرمنده ولی برای کسی که هنوز دوره سه ماهه کار خود را تمام نکرده این سوال بسیار احمقانه است.

3 – لطفا قبل از شروع به کار تمام تفریحات خود را انجام دهید تا در همان هفته اول نگویید “می شه امروز زودتر برم چون ….”

4 – در این روزهای ابتدایی خیلی به فکر این نباشید که با چه کسی باید دوست باشم و از چه کسی باید دوری کنم. به مرور زمان خودتان این اشخاص را کامل می شناسید.

5 – سعی کنید تمرکز خود را بسیار بالا ببرید تا کارها را سریع یاد بگیرید. بدترین چیز در محیط کار اینست که به عنوان یک فرد خنگ شناخته شوید، مگر دیگر می توانید این ذهنیت را پاک کنید!

6 – اگر رئیس قبلی شما فردی نچسب و احمق بوده سعی کنید تمام ذهنیت های منفی را از خود دور کنید، زیرا اکنون شما رئیس جدیدی دارید که مطمئنا بهتر از نفر قبلی است.

7 – در ابتدا هیچوقت از اعتقادات مذهبی و سیاسی خود با دیگر کارمندان صحبت نکنید که از این طریق چالش بیهوده و بی نتیجه ای برای خود درست نکرده باشید.

8 – شما تازه کارید پس در همان روز اول نگویید “به نظرمن ….” کسی که چند سال است در آن شرکت مشغول فعالیت است شاید دوست نداشته باشد نظر شما را بداند. البته اگر کسی نظر شما را پرسید سکوت نکنید و حتما بگویید.

9 – اگر سازمانی دارید که می توانید محصولات و خدمات آن را خودتان نیز خریداری نمایید، مطمئن باشید شرایط و قوانینی برای خرید پرسنل خود با تخفیف مشخص شده وجود دارد. ولی سعی کنید در روزهای اول خودتان را نگه داشته و در مورد این تخفیف از همه سوال نکنید.

10 – در روزهای اول سعی کنید به جای اینکه بیشتر وقت خود را به صحبت با دیگران بگذرانید، سخت کار کنید.

11 – در ماه های اول حتی اگر فکر می کنید که لیاقت آن را دارید ولی پاداش نگرفته اید آنرا با دیگران در میان نگذارید.

12 – اگر میزکار، تلفن و یا سایر وسایل شما کهنه هستند، از همان ابتدا شروع به غر زدن نکنید و با کار کردن زیاد به مدیر خود نشان دهید که لیاقت بهترین وسایل را دارید.