سخنرانی خانم ها در کنفرانس اپل

سرانجام بعد از 5 سال اپل خانم ها را برای سخنرانی به روی صحنه آورد

برای آخرین باری که اپل یکی از خانم های خود را برای سخنرانی به روی صحنه آورد 5 سالی می گذرد یعنی سال 2010 که خانم Zynga’s Jen Herman برای نمایش بازی Farmville به روی صحنه آمد. اما در این چند سال گذشته بطور کامل کارمندان و مدیران مرد اپل صحنه سخنرانی ها را در کنفرانس توسعه دهندگان نرم افزار در اختیار خود قرار داده بودند.

اما در کنفرانس اخیر که از 18 خرداد آغاز شد نقطه عطفی در تغییر این رویه برای اپل صورت گرفت و خانم ها توانستند دوباره به روی صحنه برگردند. اولین نفر خانم Jennifer Bailey معاون بخش پرداخت های اپل بود که قبل از شروع بحث های مربوط به پرداخت های موبایلی به روی صحنه آمد و به ایراد سخنرانی پرداخت. دومین نفر خانم Susan Prescott بود که در رابطه با برنامه جدید اپل برای ارائه اخبار و آینده آن به ایراد سخنرانی پرداخت.

به مانند بسیاری دیگر از رقبا اپل نیز بدنبال این است که کاملا تصویری مخالف چیزی که صنعت *Silicon Valley دارد و کاملا مرد سالار است از خود نشان دهد. تیم کوک، مدیر اجرایی اپل می گوید: “میدانیم که این صنعت احتیاج به کار بیشتری برای مسائل جنسیتی دارد.” و این جمله نشان دهنده این است که از امروز باید منتظر رویکرد جدید اپل در رابطه با مسائل جنسیتی باشیم .

 

* سیلیکون ولی، به نام قسمتی از ناحیه جنوبی سان فرانسیسکو می گویند که مهد فناوری های نو می باشد و بسیاری از شرکت های بزرگ و Startup از این ناحیه ظهور پیدا کرده اند.

 

منبع : بلومبرگ