پروژه گوگل برای بهبود شرایط زندگی در شهرها

پروژه گوگل برای بهبود شرایط زندگی در شهرها

مدیرعامل گوگل آقای لری پیج در صفحه شخصی خود در سایت Google+ طی یک پست، خبر از شرکت جدیدی با نام Sidewalk Lab داد که هدف از آن استفاده از نوآوری برای بهبود شرایط زندگی است. بر اساس تصمیم گوگل آقای Dan Doctoroff مدیرعامل سابق بلومبرگ و معاون اقتصادی و بازسازی شهردار در شهر نیویورک، این پروژه را رهبری خواهد کرد. گوگل این پروژه را یک سرمایه گذاری متوسط برای خود می داند که از این طریق بتواند زندگی میلیون ها انسان را در شهرهای مختلف جهان تحت تاثیر قرار دهد و باعث بهبود آن شود.

این آزمایشگاه تمرکز خود را بر روی ساخت محصولات جدید، پلتفرم ها و مشارکت برای رسیدگی به مسائل کلان یک جامعه مانند هزینه های زندگی، حمل و نقل کارآمد و مصرف انرژی، گذاشته است. گوگل این مشارکت در سرمایه گذاری های استراتژیک را برای اولین بار نیست که انجام می دهد و در سال گذشته نیز آزمایشگاهی برای مبارزه با بیماری ها و پیری زودرس راه اندازی نمود و در اخیرا نیز به مشارکت با شرکت دارویی AbbVie اقدام نموده است.

Doctoroff اخیرا در مقاله ای گفته است : “در زمانی که نگرانی ها در رابطه با حقوق شهرنشینان، هزینه ها، بهداشت و محیط زیست به شدت افزایش پیدا کرده است، تکنولوژی می تواند تاثیرات بسزایی را بر روی زندگی شهری بگذارد و آن را بسیار کارآمدتر، انعطاف پذیر و پاسخگو به انسان ها نماید.”

البته شرکت های معدود دیگری نیز بوده اند که برای بهبود شرایط شهرنشینی اقداماتی را انجام داده اند، برای مثال IBM از تکنولوژی خود برای کمک به سیستم ترافیکی شهر استکهلم استفاده می نماید.

این آزمایشگاه جدید اکنون تازه در مراحل ابتدایی کار خود می باشد و نیاز به زمان بیشتری برای گرفتن بازخورد از اجرای پروژه ها و نتایج حاصل از آن می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از سایت http://www.sidewalkinc.com  که توسط گوگل بصورت کاملا اختصاصی برای این پروژه در نظر گرفته شده اقدام نمایید.