فعالیت های صبحگاهی افراد موفق

افراد موفق در هنگام صبح چه فعالیت هایی انجام می دهند

 

شاید به جرات بتوان گفت که اکثر ما انسان ها زمانی که از خواب بیدار می شویم شروع به غرغر کردن از این شرایط سخت می کنیم و هیچ انگیزه ای برای بیدار شدن و شروع کار نداریم.

آیا تا به حال این سوال برای شما پیش آمده که چرا بعضی از دوستان و آشنایان ما موفق هستند و از وضع مالی مناسبی برخوردارند!؟ اگر در زندگی اکثر این افراد کنکاش کنید می بینید که شروع صبح کاری آنها با ما بسیار متفاوت است و با انگیزه بسیار زیادی صبح را آغاز می کنند. البته تاکید می کنم که اکثر آنها! چون می دانم که الان همه می روند و مثال هایی می آورند که فلان کس ظهر از خواب بیدار می شود و شروع به کار می کند و فوق العاده موفق و پولدار است! به هر حال عوامل زیادی در موفقیت هر انسانی نقش دارد که برنامه های منظم در هنگام صبح یکی از آنها می باشد.

این مسأله که هر روز ذهن شما را مشغول می‌کند و شب فراموش می‌شود در نهایت بی‌پاسخ خواهد ماند و شما با چشم‌های پف‌کرده کار روزانه را آغاز خواهید کرد. تنفر شما از صبح زود بیدارشدن چندان در اصل این مسأله که استفاده از ساعات نخستین صبح کلید موفقیت شماست، تأثیری نخواهد داشت.

افرادی مانند مارگارت تاچر، فرانک لویدرایت و رابرت ایگر، اشخاصی هستند که همگی از ساعت 5 صبح بیدار و فعالیت خود را آغاز می کردند و فکر نمی کنم که نیازی باشد از موفقیت های این افراد در زندگی صحبتی بکنم چون همه شما می دانید.

ممکن است بسیاری از شما با خود فکر ‌کنید که در شب بهترین کارایی را دارید اما تحقیقات نشان داده است که «مردم روز» به صورت قابل توجهی از «مردم شب» سرحال‌تر و فعال‌تر هستند.

خوب حالا می گویید باشه به فرض اینکه حرف شما قبول و ما از 6 صبح بیدار می شویم! حالا باید چه کار کنیم؟

این فعالیت های صبحگاهی در سرحال شدن و احساس بهتری داشتن در اول صبح بسیار تاثیر گذار است:

 

1 – نرمش کردن

انجام حرکات سنگین ورزشی در ساعت‌های نخست روز امکان‌پذیر نیست؛ هیچ‌کس چنین انتظاری از شما ندارد. یوگا کردن، به باشگاه رفتن و پیاده‌روی‌های صبح‌گاهی سطح انرژی شما را بالا می‌برد و احساسی در شما می‌آفریند که شایسته‌ی یک فرد موفق است.

تمرین کردن در صبح افزون بر مزایایی که برای سلامتی جسم شما دارد، سطح کارکرد مغزتان را افزایش می‌دهد و از میزان اضطراب شما می‌کاهد.

 

2 – ترسیم نقشه‌ی روز

نقشه کشیدن پتانسیل شما را برای رسیدن به اهداف روزانه حداکثر می کند. صبح زمان خوبی برای این کار است؛ یکی از معدود زمان‌هایی که فرد مشغول کار دیگری نیست و به خوبی می‌تواند اولویت کارها و میزان پیشبرد آنها را تعیین کند.

یادتان باشد که در این نقشه و برنامه‌ی زمان‌بندی سلامت ذهنی خود را نیز بگنجانید. بعد از یک جلسه‌ی کاری پراضطراب، پانزده دقیقه پیاده‌روی در اطراف و یا داخل ساختمان و یا انجام حرکات سبک ورزشی پشت میز کارتان، بسیار آرامش‌بخش است.

 

3 – خوردن صبحانه

همیشه با یک فنجان قهوه، یک استکان چای و با معده‌ی خالی از خانه بیرون می‌آیید. درحالی‌که اگر بدن برای نقشه‌هایی که کشیده‌اید توانایی نداشته باشد، هیچ کدام از آنها اجرایی نخواهد شد. صبحانه خوردن کمک می‌کند که ذهن شما بر روی کاری که انجام می‌دهید متمرکز باشد.

بگذارید زمان کوتاه صبحانه خوردن، بهانه‌ای کوچک برای آغاز روز در کنار خانواده نیز باشد.

 

 

4 – تجسم اهداف

همه‌ی ما درباره‌ی سلامت جسمی خود فکر می‌کنیم و نگران آن هستیم اما از سلامت ذهنی خود غافل می‌شویم. صبح زمان خوبی برای تمرکز و تجسم ذهنی است. لحظاتی از صبح را به تجسم آنچه به دست می‌آورید اختصاص دهید تا تمرکز شما برای رسیدن به اهداف روزانه و هفتگی افزایش پیدا کند.

این کار به بهبود خلق‌وخوی شما نیز کمک خواهد کرد و چشم‌انداز خوبی از روز کاری به شما می‌دهد.

 

5 – انجام کارهای سخت پیش از کارهای آسان

همه‌ی ما در فهرست کارهای روزانه آیتمی داریم که از انجام آن می‌ترسیم و آنرا برای خود بسیار بزرگ کرده ایم! موردی که تمام روز یا هفته فکر ما را مشغول می‌کند و در نهایت با تعویق بسیار زیادی انجام می‌شود. تنها یک راه برای ذخیره‌ی انرژی خود دارید و آن قرار دادن این آیتم در صدر اولویت‌هاست.

به جای اینکه مدام وضع نامناسبی را برای این کار پیش‌بینی کنید، آن را انجام دهید و از فهرست کارها خارج کنید؛ صبح که سطح انرژی شما بالاتر است می‌تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.