استیو جابز

گفتگو با کارمند سابق اپل در رابطه با استیو جابز

استیو جابز، مدیرعامل سابق و موسس اپل، استانداردهای بسیار بالایی برای کارمندانش داشت. او هیچگاه به تیم های مختلف در شرکت نزدیک نمی شد به غیر از بخش تعاملات با مردم که وظیفه اصلی آن تحقیق و توسعه در رابطه با دیدگاه های مردم در مورد محصولات جدید و مطلابق آن ساخت ایده های جدیدی برای آینده، است.
او هر دو هفته یکبار در روزهای دوشنبه اول وقت با این تیم جلسه گفت وشنود داشت که فشار زیادی را بر روی اعضای این گروه ایجاد می کرد که بتوانند ایده ای را مطرح کنند که استیو را تحت تاثیر قرار دهند و آنها باید در کل طول هفته و همچنین تعطیلات آخر هفته تمام تلاش خود را می کردند که خود را برای این جلسه آماده کنند. شاید در حرف برگزاری این جلسات برای شما کار راحتی باشد ولی در نظر داشته باشید که مدیرعامل بزرگترین شرکت کامپیوتری دنیا پیش روی شما نشسته و باید ایده هایی را مطرح کنید که از نظر او جالب باشند.
کارمند سابق اپل که در این تیم فعال بوده است در این رابطه می گوید :
“شرکت در این جلسات هر دو هفته یکبار کار بسیار سختی بود، حتی در تعطیلات آخر هفته نیز تفریح و خواب درستی نداشتیم. باید در رابطه با ایده های جدید فکر می کردیم و آماده صحبت در مقابل با او می شدیم. گاهی اوقات او از ایده های ما استقبال می کرد ولی در بعضی دیگر از مواقع از ما می خواست که از نو بر روی این ایده ها کار کنیم تا پخته تر شوند. در این مواقع کار ما بسیار دشوارتر می شد چون هم باید دوباره روی آنها کار می کردیم و هم باید ایده های جدید نیز برای جلسه بعد آماده می کردیم.”
استیوجابز علاقه خاصی به آزمایش دیگران داشت و شهرت زیادی نیز در این زمینه برای خود دست و پا کرده بود. این کارمند سابق داستانی را از استیو نقل می کند که “روزی استیو جابز همراه با یک تازه وارد به داخل آسانسور رفت و از او پرسید دقیقا در شرکت چه کاری انجام میدهد!؟ تا زمانی که آنها به طبقه مورد نظر رسیدند، تازه وارد نتوانست توضیح قانع کننده و روشنی به استیو جابز بدهد و او به سرعت بعد از این موضوع از شرکت اخراج شد.”
آقای Steve Wozniak از موسسان اپل و دوست صمیمی استیو است که می گوید: “بسیاری از بهترین دوستان استیو در شرکت اعتقاد دارند که هیچوقت دیگر چنین شانسی را نخواهند داشت که بتوانند در کنار کسی مانند استیو جابز کار کنند.”

منبع : بیزینس اینسیدر