کاهش سرعت وب در دنیا

دلایل کند شدن صفحات وب در دنیا

این کند شدن سرعت باز کردن سایت ها فقط برای ما ایرانی ها نیست، مشکلی است که هر چه پیش می رویم در کل دنیا محسوس تر می شود. البته با توجه به میزان پهنای باند هر کشوری، درجه آن نیز متفاوت است.

طبق تحقیقاتی که انجام گردیده امروزه میانگین حجم سایت ها 2.1 مگابایت می باشد، دو برابر بیشتر از میانگین حجم سایت ها در 3 سال پیش. اما دلایل این افزایش حجم چه می تواند باشد!

امروزه وب سایت ها برای جلب توجه بیشتر از ویدیو، عکس، پلاگین های مختلف و کدهای دیگر، استفاده می نمایند. همچنین آنالیزگرهای مختلف برای تجزیه و تحلیل میزان استفاده و ورود به سایت ها ساخته شده اند، مانند گوگل آنالیتیک و آلکسا.

همچنین پیش از این ما تنها از طریق مرورگرهای کامپیوتر وارد سایت ها می شدیم ولی اکنون و با رشد روز افزون تکنولوژی، استفاده از گوشی های هوشمند، تبلت ها و ساعت ها برای وارد شدن به سایت ها افزایش پیدا کرده و سایز ال سی دی آن ها نیز کاملا با هم متفاوت هستند. پس باید طراحان وب برای هر کدام از آنها، از عکس ها با سایزهای مختلف استفاده نمایند همچنین این باعث زیاد شدن کدهای برنامه نویسی نیز می شود.

Craig Adams مدیرعامل شرکت Akamai در این زمینه می گوید: “تغییر نوع استفاده وب از دسکتاپ به موبایل، بزرگترین ضربه به پیکر کارایی وب سایت ها می باشد.”

همچنین در چند سال اخیر با رشد بسیار زیاد حملات هکرها به سایت های مختلف، مدیران سایت ها را به فکر استفاده از روش های مختلف encryption انداخت که دلیلی دیگر در کندی سرعت آنها ایجاد شد.

بسیاری از سایت ها برای اینکه نشان دهند از دیگران متمایزند از فونت های مختلف استفاده می کنند. تا پیش از این فونت ها تنها 1 درصد از وزن سایت ها را در بر می گرفتند ولی اکنون این میزان به 5 درصد افزایش پیدا کرده است.

وزن آیتم های مختلف در وب

میانگین حجم آیتم های مختلف در محتوای سایت

دلایل مختلف دیگری نیز در این کندی سرعت نقش دارند مانند میزان تراکم شبکه، قدرت پردازش، نوع مرورگر و تعداد تب هایی که در مرورگر باز می شوند. بطور کلی همه ی این عوامل دست به دست هم می دهند تا میزان ثانیه ها در ورود به سایت ها افزایش یابند که این باعث نگرانی شدید شده است و این مساله تا به مرحله بحرانی خود نرسیده است باید راه حلی برای آن یافت.

 

منبع: سی ان ان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *