انسان های خیلی موفق چگونه رفتار می کنند؟

تفاوت بین انسان موفق و انسان بسیار موفق

موفق بودن چه معنی دارد؟

اکثر مردم برای رسیدن به موفقیت در زندگی کاری خود در تلاش هستند و دائما به دنبال ارتقاء شغلی بعدی، مشتری بعدی و یا افزایش حقوق بعدی هستند.

مردم اکثرا با غرور این جمله را به دیگران می گویند: “من خیلی، خیلی تو محل کار سرم شلوغه” و در اینجا شلوغ بودن به معنی موفق بودن معنی می دهد.

اما اگر انسان های خیلی موفق را در دنیای کسب و کار مورد بررسی قرار دهیم، تفاوت های شگفت آوری را بین آنها و افراد موفق می توانیم بیابیم.

 

راز روشن بودن

یک افسانه در فرهنگ کاری همه ی ما وجود دارد که به ما می گوید افراد موفق بطور مداوم و همیشگی روشن و یا در اصطلاح On هستند. آنها صبح زود بیدار می شوند، به ندرت به مسافرت می روند و هرساعت خود را صرف رسیدن به اهداف خود می کنند. هروقت که هرکس سوالی از این افراد بپرسد، آنها جوابی بالاتر و فراتر از آنچه انتظار می رود تحویل می دهند. آنها چگونه این کارها را انجام می دهند؟

حقیقت این است که این افراد تمام زمان خود را به صورت اختصاصی در اختیار زندگی حرفه ای خود قرار داده اند. آنها همیشه روشن هستند.

اگر من می توانم کاری را انجام دهم، پس باید انجام شود

انسان های خیلی موفق هرگز چیزی را صرفا بدلیل اینکه می توانند از آن کار بکشند به درون سیستم خود وارد نمی کنند. آنها به شکل غیرقابل باوری در انتخاب های خود دقت می کنند.

Warren Buffet می گوید: “تفاوت بین انسان های موفق و انسان های خیلی موفق در اینست که افراد خیلی موفق تقریبا به همه چیز نه می گویند.”

افراد خیلی موفق به محدودیت های خود کاملا آگاه هستند. آنها درک می کنند اگر به چیزی بله بگویند پس به ناچار از چیز دیگری دور می شوند.

یکی از ویژگی های این افراد اینست که می توانند قدرت مغز خود را برای کارهای با اولویت مهمتر استفاده نمایند در نتیجه رسیدن به اهداف با درجه بالاتر برای این افراد راحت تر است.

 

محرومیت از خواب یک جایزه نیست

“من فقط 4 ساعت در شب می خوابم.” اغلب این را به عنوان یک دستاورد برای خود می دانند و فکر می کنند که هرکسی شلوغ تر باشد پس حتما موفق تر نیز می باشد. آیا این طرز فکر درست است؟

کاملا اشتباه است.  کسانی که سرشان شلوغ است و تنها نیمی از وقت شب خود را می خوابند به درستی زمان خود را مدیریت نکرده اند. اگر شما کل زمان شب را بخوابید باعث می شود که مغز شما برای کارایی بالاتر در صبح، تازه و آماده باشد. اگر شما خود را از خواب کافی محروم کرده اید چگونه می شود از شما انتظار داشت وظایف سخت و پیچیده را انجام دهید؟ شما بعد از مدت کوتاهی تبدیل به یک زامبی خواهید شد که مطمئنا برای رسیدن به موفقیت ها فاصله طولانی دارد.

 

تمرکز بر روی ملزومات

انسان های بسیار موفق به راحتی برای خود می توانند ترسیم کنند چه چیزی خیلی مهم است و بصورت انحصاری بر روی آن تمرکز کنند. آنها از خود می پرسند: “چه چیزی ضروری و اساسی است؟” و یا “چه چیزی را می توانم حذف کنم؟”.

حذف بدون فکر ضروریات باعث می شود که ما از اهداف واقعی خود دور شویم و بیشتر به انجام وظایف تکراری رو بیاوریم. در کتاب  “4 ساعت کار در هفته”  آقای تیم فریس به تشریح زندگی خود می پردازد که چگونه از طریق برون سپاری زندگی و خودکار کردن درآمد، یک زندگی آزاد را برای خود به ارمغان آورد. هدف تیم فریس حذف 40 ساعت کار در هفته بود به شکلی بتواند به راحتی به آزادی و خوشحالی به زندگی خود ادامه دهد.

 

تر و تمیز کردن اطراف

شاید شما نخواهید میزان کار کردن خود را به 4 ساعت در هفته برسانید… اما شما چه کاری می توانید برای امواج مزاحم اطراف خود که در زندگی کاری شما دخالت می کنند، انجام دهید؟ چه عوامل خارجی مزاحم دستیابی شما به اهدافتان هستند؟

شاید شما رئیسی دارید که بطور مدام در کار شما وقفه ایجاد می کند و یا خانه شلوغ و به هم ریخته ای دارید که مانع شخصی کار کردن شما در خانه می شود. سعی کنید همه ی این عوامل مزاحم را یا از سر خود باز کنید و یا به طریقی حذفشان کنید تا بتوانید بر روی امور اصلی کار خود تمرکز بیشتری داشته باشید.

 

 

منبع: بیزینس اینسیدر
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *