سیستم امنیتی آمریکا در بحران

صنایع دفاعی آمریکا بعد از آخرین حمله سایبری در وضعیت وخیمی به سر می برند

خبرگزاری رویترز گزارش داد: مدیران صنایع اسلحه سازی آمریکا بعد از حملات سایبری که باعث دزدیده شدن اطلاعات میلیون ها آمریکایی شد، از وضعیت موجود بسیار دلسرد و ناامید شده اند زیرا هزاران نفر از این قربانی ها کسانی هستند که در پروژه های با درجه امنیتی بالا در ارتش مشغول به فعالیت هستند و اطلاعات آنها مطمئنا بسیار مهم تلقی می شود.

جزئیات این حمله سایبری که به دفتر مدیریت پرسنل ایالات متحده انجام شد، همچنان در هاله ای از ابهام است. با اینکه از همان ساعات اول مسئولان این کشور این حملات را به کشور چین مربوط دانستند ولی تاکنون چین مسئولیت این حملات را قبول نکرده است.

اما مدیران صنایع حساس ایالات متحده نگرانی های دیگری دارند. آنها می گویند با توجه به اطلاعات حساسی که به سرقت رفته ممکن است باعث ایجاد آسیب پذیری های جدیدی در شبکه های آنها شود که ریسک امنیتی آن را در آینده بسیار بالا می برد. کارشناسان معتقدند اطلاعاتی که از این پایگاه داده به سرقت رفته اند شامل اطلاعات محرمانه ای است که می توانند این امکان را به هکرها بدهند تا تمامی پسوردهای موجود این افراد و در ادامه برنامه های امنیتی مربوط به ساخت سلاح در این کشور را بدست بیاورند.

سازندگان سلاح در ایالات متحده می گویند که آنها بطور سنگینی تحت حملات هکرها در کشورهایی مانند چین، روسیه و سایر دشمنان بالقوه این کشور قرار دارند که به دنبال جمع آوری اطلاعات مربوط به اسلحه های جدید، موتورهای جت، بمب افکن ها و شبکه های ماهواره ای هستند، روزانه صدها نوع از این نوع حملات نیز دفع می شوند.

در این راستا کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا امیدوار است تا با افزودن 200 میلیون دلار به به بودجه مالی 2016 پنتاگون باعث افزایش سطح امنیتی صنایع ساخت سلاح در این کشور شوند تا اطلاعات آنها محفوظ بمانند.

البته باید در نظر داشت که اطلاعات طبقه بندی شده برنامه های ساخت سلاح مانند بمب افکن هایی که توسط U.S. Air Force ساخته شده اند در سرورهای مجزایی که هیچگونه دسترسی به آنها وجود ندارد، قرار دارند و سیستم های امنیتی چند لایه آنها دسترسی به اطلاعات را غیرممکن می کنند. اما چالش جدید، اطلاعات شخصی است که ممکن است افرادی که به این پروژه ها مربوط هستند در مستندات شخصی خود بیاورند و هکرها با کنارهم قرار دادن آنها به اطلاعات مفیدی دست پیدا کنند.

در حال حاضر شرکت هایی مانند بویینگ و Textron به نیروی کار خود هشدارهایی ارسال کرده اند که در مقابل تهدیدات فیشینگ و سایر تهدیدات امنیتی، توجه و هشیاری کامل داشته باشند. همچنین آقای لوران مارتین از مدیران شرکت Lockheed Martin که یکی از تامین کنندگان اصلی پنتاگون و سازنده جنگنده f35 است، در این رابطه می گوید: ” ما بطور منظم تست های سایبری بر روی شبکه ها و پرسنل خودمان انجام می دهیم ما در این رابطه بطور نزدیک با تامین کنندگان و خریداران خودمان کار می کنیم تا آنها را از امنیت بالای پنتاگون مطمئن نماییم.”

 

منبع: بیزینس اینسیدر
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *