آنتن گوشی iPhone

ثبت اختراع جدید اپل برای طراحی آنتن iPhone

اگر شما به پشت iPhone خود نگاهی بیاندازید متوجه دو نوار باریک پلاستیکی می شوید که یکی در قسمت بالا و دیگری در قسمت پایین گوشی قرار دارد. در iPhone5s، iPhone5 و iPhone6 می توانید این نوار را به راحتی مشاهده نمایید.

اگر اپل این قسمت را با روکشی از جنس پلاستیک نپوشاند، فلز بیرونی iPhone قادر به ارسال و دریافت امواج رادیویی نیست. اما به نظر می رسد که اپل به دنبال راهی است که با یک تغییر بتواند طراحی این قسمت از گوشی های خود را تغییر دهد.

در ثبت اختراعی که در همین هفته انجام شد، شرکت به دنبال ارائه یک ماده ی جدید فلزی کامپوزیت است که کاملا شبیه همان فلز استفاده شده در iPhone امروزی می باشد فقط با این تغییر که به اندازه کافی رنگ آن شفاف است و به راحتی نیز می تواند امواج را ارسال و دریافت کند و در واقع این تغییر عملکرد گوشی را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

این ایده که اپل در حال فکر کردن بر روی آن است نه تنها برای آنتن گوشی های موبایل استفاده می شود بلکه در touch pad لپ تاپ و حتی در آینده ای نزدیک در صفحه نمایش نیز مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند رنگ آنها را با سایر قسمت ها یکپارچه نماید.

البته باید در نظر داشته باشید که وقتی ثبت اختراعی انجام می شود تضمینی برای آن نیست که حتما تکنولوژی جدید را بتوانیم در محصولات اپل در بازار مشاهده کنیم، این را از تجربیات ثبت اختراع های گذشته اپل می گوییم. ولی اگر این تغییری که در مورد آن بحث شد را در محصولات آینده مشاهده کردید نیز تعجب نکنید و فقط از طراحی جدید آن لذت ببرید.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *