چاپ کتاب wikipedia

چاپ کتاب ویکی پدیا با لحاظ کردن ریتم توسعه تکنولوژی

آقای Michael Mandiberg ناشر سایت Lulu.com با کمک گالری دنی در نیویورک تصمیم بزرگی در سر دارد و آن انتشار نسخه کتابی سایت ویکیپدیا می باشد. همانطور که می دانید این سایت بزرگترین مجموعه علم و دانش در دنیا می باشد.

در این پروژه، نرم افزاری ساخته می شود که تمام پایگاه داده سایت ویکیپدیا را به زبان انگلیسی تجزیه کرده و هزاران volume از آن می سازد سپس کاورهای آنها کامل می شوند و در نهایت برای پرینت گرفتن آپلود می شوند.

مایکل به سازندگان این پروژه تاکید می کند که هدف ما فقط پرینت گرفتن و ساخت یک کتاب از ویکیپدیا نیست که تنها بگوییم این پروژه خیلی بزرگ است، ارزش هنرمند زمانی خود را نشان می دهد که به گونه ای اطلاعات این سایت در کنار هم قرار گیرند که خواننده بتواند به راحتی از آن استفاده کند و کلمات و جملات حالت نامفهومی برای آنها نداشته باشند.

البته در سال 2014 نیز پروژه ای مشابه به نام پدیاپرس اجرا شد که پایگاه داده آنلاین ویکیپدیا را در 1000 جلد کتاب که هر کدام 1200 صفحه دارند، ساخت. اما اهداف این دو پروژه با هم متفاوت هستند و مایکل در پروژه خود حول محور ریتم توسعه تکنولوژی حرکت می کند به عبارت بهتر تصمیم به ایجاد یک ریتم در چاپ کتاب خود دارد بصورتی که بتواند توسعه تکنولوژی را در طول سالیان نشان دهد.

تخمین زده شده فرآیند آپلود اطلاعات ویکیپدیا بین 11 الی 14 روز به طول می انجامد و نمایش کتاب چاپ شده از 18 ژوئن تا 2 جولای در دنی گالری شهر نیویورک انجام خواهد شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *