روبات ژاپنی pepper

فروش هزاران دستگاه روبوت جدید ژاپنی

ژاپن بزرگ‌ترین کشور توسعه روبوت محسوب می‌شود و شرکت ژاپنی SoftBank که این روزها با روبوت Pepper بسیار مورد توجه مردم جهان قرار گرفته است، با نخستین عرضه عمومی این محصول توانست بر شهرت خود بیافزاید.شرکت SoftBank که از اپراتورهای موبایلی در ژاپن محسوب می‌شود موفق شد در نخستین دقیقه از عرضه روبوت انسان‌نمای Pepper بیش از ۱۰۰۰ دستگاه از آن را به فروش برساند.

لازم به ذکر است که شنبه هفته جاری روبوت Pepper برای نخستین بار به صورت عمومی وارد بازار ژاپن شد و در همان دقیقه اول بیش از ۱۰۰۰ دستگاه از آن به فروش رسید.

این روبوت انسان‌نما در قالب یک دستیار شخصی و به عنوان عضو جدید خانواده طراحی شده است. این روبوت نمی‌تواند همه کارهای خانگی را انجام دهد. اما برای آن قابلیت‌هایی مانند گفت‌وگو، تشخیص احساسات و عواطف افراد، ارتقاء سطح درک و احساسات خود، و بازیابی اطلاعات کاربردی از طریق اینترنت از جمله وضعیت آب و هوا در نظر گرفته شده است.

شرکت SoftBank توضیح داد که روبوت Pepper نخستین روبوت شخصی در جهان محسوب می‌شود که قابلیت درک احساسات را دارد.لازم به ذکر است که روز شنبه بیشتر روبوت‌های Pepper به صورت آنلاین فروخته شدند و ۳۰ دستگاه از آن هم روز جمعه در شعب مختلف این شرکت مخابراتی در توکیو پیش‌فروش شد.

 

منبع: پی‌سی‌ورلد
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *