آقای لیانگ

مدیر عاملی که تصور می کند سرویس های گوگل و آمازون ضعیف هستند!

در سال 2011   کمپانی Citrix برای خرید استارت آپ Cloud.com، مبلغ 200 میلیون دلار پرداخت کرد. این استارت آپ که تنها سه سال از طول عمر آن می گذرد، برنامه ای را ساخته بود که با استفاده از آن می توانست هر نوع Data Center را بر روی Cloud راه اندازی کند، درست مانند Amazon Web Service که توسط یک کسب وکار 6 میلیارد دلاری راه اندازی شده بود.

حال دو بنیان گذار آن آقای Sheng Liang (مدیر عامل)  و آقای Will Chan (مدیر فنی) یک startup جدید با نام Rancher Labs را راه اندازی کرده اند که اخیرا منجر به سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری بنیاد Mayfield در آن شده است.

آقای Liang بر این عقیده است که سرویس دهندگان بزرگ Cloud نظیر Amazon و Google بسیار ضعیف هستند و در حال حاضر پشت خط قرار دارند.

او می گوید: “آن ها بی اساس هستند زیرا نسل آن ها قدیمی است.”

فناوری Rancher که برای مدیریت حامل های نرم افزاری Docker ایجاد شده است یک کسب و کار 1 میلیاردی بسیار قابل تعمل است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا کدهای مورد نیازشان را دریافت و جمع بندی کنند تا در نهایت بتوانند آن ها را بر روی کامپیوتر های خود همان گونه اجرا کنند که در Data Center های بزرگ یا Cloud های عمومی اجرا می شود.

این امر در حین سادگی بسیار قدرتمند است، همچنین Docker در بین توسعه دهندگان بسیار محبوب می باشد. زیرا به جای نگران بودن توسعه دهندگان از بابت سروری که کد ها بر روی آن اجرا می شوند به آن ها امکان تمرکز بیشتر بر روی کدهایشان را می دهد. و این با تجربه ای که بنیان گذاران Ranchers از بازار Cloud دارند کاملا در تضاد است. در این راستا آقای Liang اظهار می دارد، که انتخاب سرویس دهنده ی Cloud بواسطه ی بهره برداری های تجاری یا عملیاتی به توسعه دهنده تحمیل شده است.

وی درباره Docker می گوید، این برای اولین بار است که مشاهده می کنم مردم به صورت داوطلبانه از یک فناوری استفاده می کنند.

رمز موفقیت این نو پا (Docker) در قابل حمل بودن آن است؛ اگر بر روی لپ تاپ اجرا می شود، بر روی سرویس دهنده های وب Amazon نیز اجرا خواهد شد، که با کسر کردن موجودی از حساب شما دسترسی به منابع نا محدود را بدون از کار افتادن سرویس به شما ارایه خواهد کرد.

یکی از تاثیرات جانبی بالقوه آن این است که مهم نیست شما از کدام سرویس دهنده خدمات می گیرید، برنامه ی شما همانطور که بر روی سرویس ابری وب Amazon اجرا می شود بر روی سکوی ابری Google نیز اجرا خواهد شد. و این بدان معنی است که دیگر سرویس دهندگان Cloud هیچ مزیتی نسبت به یکدیگر در برابر انتخاب  توسعه  دهنده گان ندارند.

اما Rancher Labs یک نرم افزار پوشش ابری کامل ایجاد کرده است که به توسعه دهندگان کمک می کند تا حرکت هایشان را انجام دهند و سرویس های فرعی مانند پایگاه های داده و شبکه را با هم ادغام کنند تا در نهایت یک برنامه کامل قابل حمل را بسازند .

آقای Liang اضافه می کند: “بنابر این، توسعه دهندگان قابلیت انتخاب خود را بر اساس کیفیت سرویس دهی، شایستگی و مزایای  بیشتر یک سرویس دهنده دارند.”

تنها نکته ای که آقای Liang به آن شاره می کند اثبات نیاز به Rancher می باشد. زیرا بسیار وابسطه به Docker در حال توسعه است. وی اذعان  می دارد، تمامی این وابستگی ها می تواند نتیجه ی معکوسی در روند نوپای Docker داشته باشد. یکی از نکاتی که می تواند باعث مرگ یک startup شود ورود زود هنگام آن به بازار است.

 

منبع: بیزینس اینسیدر




پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *