اینترنت ماهواره ای

ارائه اینترنت ماهواره ای توسط ایرباس

گروه ایرباس اروپا قصد دارد برای شرکت خصوصیOneWeb که مالکیت آن را در اختیار دارد، ۹۰۰ ماهواره را طراحی و تولید کند تا با کمک آنها امکان دسترسی میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان را به اینترنت ماهواره ای با سرعت بالا فراهم آورد.
تا سال 2018 ، درحدود 700 ماهواره که هریک وزنی کمتر از 150 کیلوگرم دارند وارد مدار زمین خواهند‌شد و 200 ماهواره دیگر به عنوان ماهواره‌های یدکی در انتظار زمان جایگزینی خواهند‌ماند.
 به گفته آقای ویلر بنیانگذار شرکت OneWeb و مدیر اجرایی پروژه، این پروژه که بخشی از بودجه آن توسط گروه ویرجین ریچارد برنسون و بخش دیگر آن توسط شرکت سازنده تراشه‌های رایانه‌ای کالکام تامین شده‌است، هزینه‌ای بین یک و نیم تا دو میلیارد دلار خواهد‌داشت.  بخش دفاعی و فضایی ایرباس ساخت 10 ماهواره اول را در مجتمع خود در تولوس فرانسه به عهده گرفته‌است و پس از آن ،تولید ماهواره‌ها به منطقه‌ای نامشخص در آمریکا انتقال خواهد‌یافت.
 تعدادی از ماهواره‌های این شرکت توسط شرکت فضایی برنسون ویرجین گلکتیک که در زمینه پرتاب راکت‌های ماهواره‌ای کوچک و کم‌هزینه و فضاپیماهای مسافرتی فعالیت می کند به مدار زمین پرتاب خواهند‌شد.شرکت آمریکایی اسپیس‌ایکس نیز درحال بررسی پروژه اینترنت ماهواره‌ای جهانی است که بودجه یک میلیارد دلاری آن توسط شرکت‌های گوگل و فیدلیتی تامین خواهد‌شد.

 

 

منبع: شرکت ارتباطات زیرساخت
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *