علی بابا

علی بابا به رقابت با شرکت های آمریکایی می رود

شرکت Alibaba به عنوان بزرگترین مرکز توسعه تجارت الکترونیک در چین تصمیم دارد اقدام های خود در حوزه پردازش ابری را در بازار آمریکا توسعه دهد و از این رو برخی همکاری های استراتژیک را با شرکت های آمریکایی آغاز کرده است.

Alibaba به منظور توسعه خدمات ابری خود بدون راه اندازی زیرساخت های محلی سیاست های جدیدی را برای بازار آمریکا در نظر گرفته است.

شرکت Aliyun Computing به عنوان مرکز توسعه خدمات ابری Alibaba به تازگی همکاری هایی را با هفت شرکت آغاز کرده است که از جمله آنها می توان به اینتل و مرکز توسعه مراکز داده Equinix در آمریکا اشاره کرد. این شرکت چینی همچنین با اپراتور موبایلی Singtel در سنگاپور نیز همکاری داشته است.

این همکاری ها بخشی از طرح “اتحاد حضور در بازار” محسوب می شود که به تمامی این مراکز کمک می کند به صورت منطقه ای و جغرافیایی، خدمات ابری خود را در نقاط مختلف جهان گسترش دهند.

چهار شرکت بزرگ خدمات cloud در آمریکا AWS آمازون، Azure مایکروسافت، IBM و گوگل هستند که شرکت چینی Alibaba هم اکنون تصمیم گرفته است با آنها وارد رقابت شود.

بر اساس آخرین بررسی ها پیش بینی شده است که ترافیک خدمات پردازش ابری آمریکا بین سال های 2013 تا 2018 میلادی رشد سالانه 26 درصدی را تجربه کند و اینطور که سیسکو اعلام کرده است، در سال 2018 میلادی ترافیک ابری آسیا پاسیفیک از آمریکای شمالی هم بیشتر می شود.

مرکز تحقیقاتی IDC در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که ارزش بازار خدمات ابری آمریکا در سال 2018 میلادی از 75 میلیارد دلار هم فراتر خواهد رفت و در مقابل ارزش بازار خدمات ابری چین تنها دو میلیارد دلار محاسبه شده است.

 

منبع: آسیا
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *