مارک زاکربرگ

مارک زاکربرگ چگونه به دوست مدیرعامل خود برای بزرگتر شدن کمک کرد

فرض کنید که شما اکنون 32 سال سن دارید و مدیرعامل یک شرکت 10 بیلیون دلاری هستید، حال به مشورت دیگران احتیاج دارید تا بیشتر رشد کنید، چه کاری برای این احتیاج خود انجام می دهید؟

حال اگر شما یک رفیق 31 ساله داشته باشید که مدیرعامل یک شرکت 250 بیلیون دلاری باشد، شاید کار شما برای دریافت مشورت راحتتر باشد و مطمئنا برای سوالی که در ابتدا مطرح شد، سر خود را به سمت او می چرخانید.

این نمونه هایی که گفته شد در دنیای واقعیت  نیز اتفاق افتاده است، بین مدیرعامل شرکت های فیسبوک و Dropbox .

Drew Houston مدیرعامل شرکت Dropbox در مصاحبه با بلومبرگ می گوید که از دوست خود مارک زاکربرگ برای بزرگتر کردن ابعاد شرکت، مشورت هایی را دریافت کرده است.

او می گوید: “زاکربرگ پیشنهادات زیادی در رابطه با مقیاس شرکت، نحوه سازماندهی کردن افراد و چگونگی برپا کردن یک سیستم، به من داد. اینکه چگونه باید بیشتر برای انجام کارها فکر کنم، چطور باید تاوان اشتباهات خود را به مردم بدهم، چگونه سبد محصول خود را به روز و پویا نگاه دارم و بسیاری دیگر از این دست موارد.”

Dropbox در سال 2007 تاسیس شد و یکی از سریع ترین  رشدها را در بین شرکت های startup داشت. آنها اخیرا اعلام نموده اند که 400 میلیون کاربر عضو دارند و همچنین 100 هزار مشتری که به این شرکت پرداختی دارند. در 18 ماه گذشته تعداد کارمندان این شرکت از 500 نفر به 1200 نفر رسیده است.

وقتی شما با این سرعت بسیار خطرناک در حال رشد هستید بسیار طبیعی است از کسی که پیش از این اینکار را انجام داده بوده، مشورت بگیرید. فیسبوک متعلق به زاکربرگ اکنون ماهیانه 1.4 بیلیون کاربر فعال دارد که این 3 برابر میزان خود در سال 2010 است.

اخیرا گزارش هایی شده که Dropbox دارای مشکلات داخلی برای ایجاد یک مدل کسب و کار باثبات و جریان ایجاد درآمد، است و در نتیجه علامت سوال های زیادی را در مقابل ارزش این شرکت ایجاد نموده است. در حالی که در سال 2012 فیسبوک بزرگترین عرضه کننده اوراق بهادار بوده و درآمد این شرکت به بیش از 12 بیلیون دلار رسیده است.

رفاقت بین این دو مدیرعامل به گذشته بر می گردد و Houston می گوید که او یک گروه عالی از دوستان داشته که کمک شایانی برای بزرگ کردن Dropbox در سیلیکون ولی به او کرده اند.

 

منبع: بیزینس اینسیدر
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *