نحوه استخدام در فیسبوک

آیا فیسبوک در استخدام پرسنل خود تنوع های گوناگون جنسیتی و قومیتی را در نظر می گیرد؟

به رغم تمام وعده های مکرر مارک زاکربرگ برای اینکه او به دنبال ساخت یک نیروی کار بهتر که منعکس کننده تنوع 1/4 میلیاردی مشتریان این شرکت است، هنوز این شرکت تحت سلطه سفیدپوستان می باشد.

در گزارشی که در رابطه با سهم نژادی در این شرکت در هفته اخیر منتشر شده، نشان می دهد که بیش از نیمی از کارمندان آمریکایی این شرکت سفیدپوست هستند، سهم کارمندان آسیایی نیز از 2 درصد به 36 درصد افزایش یافته است. در ادامه آمده است که کارمندان اسپانیایی 4 درصد، سیاه پوستان 2 درصد و کسانی که 2 یا بیشتر از دو نژاد دارند 3 درصد از این سهم را دارا می باشند.

البته این همگنی در سطح میران ارشد این شرکت نیز بیشتر از سطح کارمندان می باشد و 73 درصد پست های مهم فیسبوک توسط سفیدپوستان پر شده است.

البته فیسبوک اخیرا هیچ قانونی را برای تفکیک استخدام اقوام گوناگون فراهم ننموده است ولی قانون کار در ایالات متحده شرکت ها را وادار می کند که قانون تفکیک استخدام اقوام گوناگون را به صورت رسمی اعلام کنند. سخنگوی این شرکت می گوید که یک تاخیر کوچک برای پر کردن این فرم وجود داشته و بزودی برای عرضه به عموم منتشر خواهد شد.

طبق آخرین فرم موجود که فیسبوک آن را ارائه کرده است، این شرکت 7 سیاه پوست جدید را استخدام کرده بود و در بین مدیران رده بالای شرکت نیز هیچ سیاه پوستی وجود نداشت.

این شرکت همچنین تغییر کوچکی در استخدام کارمندان خانم کرده است که تعداد آنها از 31 درصد به 32 درصد افزایش رسیده است.

البته مدیران این شرکت همیشه تاکید کرده اند که تنوع، برای دستیابی به اهداف سازمان ضروری می باشد. اخیرا نیز ماکسین ویلیامز، یکی از مدیران فیسبوک گفته است که: “ما نیاز به یک تیم که منعکس کننده فرهنگ ها، پیشینه ها و جوامع مختلف است را در این سازمان درک می کنیم. تحقیقات نشان داده است که تیم های متنوع در حل مشکلات پیچیده و ساخت یک محیط کاری پویا بسیار تاثیرگذار هستند. بنابراین ما در فیسبوک برای ساخت یک محیط کاری متنوع و پویا جدی هستیم، محیطی که منعکس کننده رنج وسیعی از تفاوت ها شامل: فکر، جغرافیا، سن، پیشینه، جنسیت، گرایش جنسی، زبان، فرهنگ وبسیاری دیگر از ویژگی هاست.”

او در ادامه می گوید: “البته برای ما بسیار واضح است که هنوز به نقطه ای که می خواهیم، نرسیده ایم و باید کار بیشتری برای آن انجام دهیم.”

 

منبع: بیزینس اینسیدر
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *