فروش jet pack

فروش اولین جت پک با قیمت 150 هزار دلار

سرانجام جت پک ها از دنیای علمی تخیلی به دنیای واقعی پرواز کردند، و سال بعد اولین میلیاردرهای داوطلب را در خیابان ها حمل خواهند کرد.

بعد از 35 سال تحقیق و توسعه اولین جت پک تجاری دنیا، سال بعد با قیمت 150 هزار دلار عرضه خواهد شد.

جت پک Martin از آلومینیوم و فیبر کربن ساخته شده و بجای بکارگیری راکتهای سنتی بسیار قدرتمند که در جت پک های علمی تخیلی کاربرد داشتند و کنترلشان نیز مشکل بود، از فن استفاده شده است.

یک موتور دولیتری بنزینی، دو عدد فن که در کناره های خلبان نصب شده اند را می گرداند و می تواند جت پک را بهمراه سرنشین آن تا وزن 120 کیلوگرم در هوا جا به جا کند، همچنین یک چتر نجات ارتفاع کم نیز در آن تعبیه شده است که در هنگام حادثه می توان از آن استفاده کرد.

بعد از آزمایش اولیه در سال 2011، یک نسخه به روز شده آن در نمایشگاه هوایی پاریس به نمایش گذاشته شد، که می توانست به مدت 30 دقیقه با سرعتی معادل 74 کیلومتر بر ساعت پرواز و خلبان می توانست با آن تا ارتفاع 1000 متری سعود کند. سعود و فرود آن نیز کاملا به صورت عمودی است که این امکان را به این وسیله می دهد تا بتواند در هر نقطه ای از قبیل، پشت بام، حیاط، و پارکینگ فرود و سعود داشته باشد.

در حقیقت Martin معتقد است قابلیت های سعود در فضائی محدود، نقطه قوت آن در فروش این محصول می باشد و هدف اصلی آن فروش این وسیله به عنوان یک اسباب بازی گران قیمت برای میلیونرها نیست، بلکه برای استفاده در خدمات اضطراری می باشد.

Peter Coker مدیر عامل شرکت Martin می افزاید: “اولین خریداران این محصول بهینه سازی گسترده ای را در قابلیت های این محصول شاهد خواهند بود، طبیعتا در جهت خدمات آمبولانسی که می بایست در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به یک نقطه مهم برسانند.”

جت پکهایی که برای موارد اضطراری کاربرد دارند به صورت یک نسخه اختصاصی در نیمه دوم سال 2016 ارائه می گردند.

شرکت نیوزلندی Martin که به تازگی بازار ارز استرالیا را تحت تاثیر خود قرار داده است، شاهد سرمایه گزاری 50 میلیون دلاری شرکت هوافضای چینی Kuang-Chi در خود می باشد که به Martin ارزش 100 میلیون دلاری می دهد. این شرکت امسال شروع به ثبت سفارش برای جت پک خود کرده است.  همچنین یک شبیه ساز جت پک در نمایشگاه پاریس نیز به نمایش گذاشته شد.

 

منبع: بیزینس اینسیدر
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *