Exploding-iPhone-6-Plus

انفجار یک آیفون ۶ پلاس اپل در هنگام شارژ این بار در هنگ‌کنگ

حدودا دو هفته پیش در خبرها خواندید که مردی هندی از انفجار آیفون۶ جان سالم به در برد. متاسفانه یک بار دیگر شاهد انفجار آیفون ۶ هستیم!  بر اساس گزارشی که به تازگی از هنگ‌کنگ منتشر شده این‌بار یک زن در جریان ماجرا بوده که خوشبختانه باز هم به خیر گذشته است.

این زن که نامی از او ذکر نشده می‌گوید در حالی‌که گوشی‌ام را به شارژ زده بودم به خواب رفتم که ناگهان با صدای انفجار از جا پریدم و دیدم که آیفونم آتش گرفته است. وی مدعی است که گوشی را با شارژر اورجینال شارژ کرده و مساله ارتباطی به استفاده از شارژرهای شرکت‌های ثالث نبوده است. معمولا این گونه اتفاقات را به استفاده از شارژرهای نه چندان باکیفیت شرکت‌های ثالث ارتباط می‌دادند.

وی هم‌اکنون به دنبال گرفتن غرامت از شرکت اپل است. لابد می‌پرسید پس اشکال کار کجا بوده است؟ Lo Kok-kung از بخش مهندسیِ مکانیک دانشگاه پلی‌تکنیکِ هنگ‌کنگ در این باره گفته که ممکن است دلیل این انفجار اتصال و یا شارژگیری بیش از حد گوشی باشد. وی افزود” ممکن است قابلیتِ قطع جریان برق که امروزه همه‌ی گوشی‌های هوشمند از آن برخوردار هستند بر روی دستگاه به خوبی کار نکرده و باتری به دلیل گرمای زیادِ ناشی از شارژ بیش از حد منفجر شده است”.

با همه‌ی این استدلال‌ها انتظار داریم مهندسین اپل پایه و اساس این مشکلِ جهنمی را پیدا و رفع کنند کما اینکه هم‌اکنون میلیون‌ها دستگاه آیفون۶ به فروش رسیده و ممکن است هر لحظه و هر کجا باز هم “بوم”!

 

منبع: فارنت
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *