یوری میلنر

سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری میلیاردر معروف برای انجام تحقیقات در کهکشان های دیگر

آیا ما در جهان هستی تنها هستیم؟

آقای یوری میلنر، سرمایه گذار میلیاردر معتقد است است که این سوال از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و فکر می کند فعالیت هایی که برای پاسخ به این سوال لازم است، تاکنون به اندازه کافی انجام نشده است، پس او به فکر کمک کردن به جامعه بشری برای یافتن پاسخ این سوال افتاده است.

در روز دوشنبه او در انجمن سلطنتی لندن که برای پیشرفت در دانش طبیعی برگزار می گردد، اعلام نمود که تا 10 سال آینده او 100 میلیون دلار از سرمایه اش را برای جستجوی حیات فرازمینی اختصاص خواهد داد.

برنامه او با نام Breakthrough Listen شناخته می شود و تصمیم دارد که 25 نفر نیرو را به استخدام درآورد، همچنین بدست آوردن 2 تلسکوپ رادیویی بسیار بزرگ و یک تلسکوپ دیگر که حساس به ارتباطات لیزری از کهکشان های اطراف ما می باشد، در برنامه او است.

آقای یوری تصمیم دارد که این تلسکوپ ها را به اجاره خود درآورد تا تیم محقیقن او بتوانند تحقیقات خود را از طریق آنها انجام داده و در نهایت نتایج حاصل از آنرا در اختیار جهانیان قرار دهند تا بتوانند در پیشرفت کیهان شناسی تاثیر بگذارند.

اما این سه تلسکوپ در حال حاضر در کجا قرار دارند:

یکی از آنها در نیمکره شمالی قرار دارد، در ویرجینیای غربی و با نام Green Bank  شناخته می شود. طبق قوانین فدرال ایالات متحده به دلیل حساسیت بسیار زیاد این تلسکوپ تا فاصله 100 مایلی از آن نمی تواند از هیچ دستگاه موبایلی استفاده نمود:

 

Green Bank Telescope

تلسکوپ دیگر در سمت دیگری از این کره وجود دارد، در استرالیا. با نام پارکز شناخته می شود و کمی از تلسکوپ اولی کوچکتر است:

Parkes Radio Telescope

 

و سرانجام تلسکوپ سوم که با نام Lick Observatory شناخته می شود در کالیفرنیا قرار دارد و کار اصلی آن دریافت لیزرها از سرتاسر کهکشان راه شیری می باشد:

milky way

باید در نظر داشته باشیم که این پروژه، پشتیبانی چند ستاره شناس مشهور و دانشمند مانند استفان هاوکینز را نیز با خود به همراه دارد و ابعاد این پروژه چندین برابر بزرگتر از تحقیقاتی است که تاکنون به انجام رسیده است.

 

منبع: بیزینس اینسیدر
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *