ماشین برقی

پروژه مخفی اپل برای ساخت ماشین برقی

بر اساس گزارشی که وال استریت ژورنال در روز دوشنبه منتشر کرد، شرکت اپل، آقای Doug Betts را به استخدام خود درآورده است. او مدیر اجرایی تولید خودرو در شرکت فیات کرایسلر بوده است.

بر اساس این این گزارش اپل تصمیم به ساخت یک ماشین برقی با نام برند خود گرفته است و استخدام این مدیر اجرایی در راستای همین امر بوده است. البته اپل هنوز بصورت رسمی این گزارش را تایید نکرده است.

آقای Betts نزدیک به 30 سال از عمر خود را در صنعت ساخت خودرو گذرانده است و در شرکت های Michelin، تویوتا و اخیرا در فیات مشغول به فعالیت بوده است.

البته این برای اولین بار نیست که اپل درگیر این دست از شایعات در زمینه ساخت خودرو شده است. در گزارشی که در همین سال منتشر گردید شایعه شد که اپل صدها نفر را برای یک پروژه فوق سری به نام تیتان به استخدام خود در آورده است که هدف از آن ساخت یک ماشین برقی تحت برند اپل بوده است.

در این زمینه مدیرعامل شرکت فیات به خبرگزاری ها گفته است که طی یک جلسه ای که با آقای تیم کوک مدیرعامل اپل داشته است او علاقه اپل را در زمینه ساخت خودرو پنهان نکرده است.

اگر این خبر درست باشد اپل نیز به آن دسته از شرکت های فعال در حوزه فناوری اطلاعات در سیلیکون ولی می پیوندد که دست به ساخت ماشین های برقی می زند، درست مانند گوگل.

 

منبع: بیزینس اینسیدر




پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *