ربات

درخشش روباتهای امیرکبیر در چین/ صعود تیمهای انسان نما و امداد

تیم ربات های انسان نمای سایز نوجوان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۵ موفق به کسب مقام دوم رقابت های فنی این دوره از مسابقات شد.

سروش صادق نژاد، سرپرست تیم­ های ربوکاپ دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تیم ربات­ های انسان نمای سایز نوجوان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد در رقابت ­های فنی این دوره از مسابقات که با حضور تیم ­هایی از کشورهای آمریکا، آلمان، هند، تایوان و ایران صورت گرفت، مقام دوم را کسب کند.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی ربوکاپ در لیگ ربات­های انسان­ نما بیان کرد: نوزدهمین دوره مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۵ از روز ۲۸ تیرماه ماه سال جاری با حضور بیش از ۲۰۰ تیم از دانشگاه‌ها و مدارس و آموزشگاه‌های مختلف از ۴۸ کشور دنیا آغاز به کار کرد که دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سه تیم در لیگ ربات های شبیه ساز امداد و نجات، ربات های فوتبالیست سایز کوچک و ربات های انسان نما شرکت داشتند.

وی افزود: در دو روز ابتدایی این مسابقات، تیم ربات های انسان نمای سایز نوجوان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد با پشت سر گذاشتن تیمی از هند و با کسب سه تساوی برابر تیم هایی از آلمان و ایران که سابقه قهرمانی چندین دوره این مسابقات را در کارنامه خود دارند، در جایگاه دوم گروهی این مسابقات قرار گیرد

حسام اکبری، سرپرست تیم­ ربات های شبیه ساز امداد و نجات دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با بیان اینکه تیم ربات های شبیه ساز امداد و نجات دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اقتدار کامل در صدر رقابت ها قرار گرفت با احتساب نتایج بدست آمده به جمع چهار تیم برتر این رقابت ها پیوست، گفت: تیم ربات­ های شبیه ساز امداد و نجات دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد با تداوم صدرنشینی در این لیگ در سومین روز از این بازی ها، با اقتدار به جمع چهار تیم این دوره از مسابقات صعود کند.

وی افزود: این مسابقات با حضور تیم هایی از کشورهای مصر، ترکیه، چین، ژاپن و ایران برگزار می شود که تیم ربات های شبیه ساز امداد و نجات دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به عنوان یکی از پرافتخارترین تیم های ایران و جهان در این دوره از بازی ها نیز حضور دارد.

اکبری اضافه کرد: در سه روز ابتدایی مسابقات، مرحله مقدماتی این لیگ برگزار شد که تیم S. O. S دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد با پشت سر گذاشتن همه رقبای خود در این دوره از مسابقات، با اقتدار به جمع چهار تیم برتر دنیا صعود کند. مرحله نهایی این رقابت ها روز ۲۹ تیرماه برگزار می شود.

تیم ربات های فوتبالیست سایز کوچک دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سومین روز برگزاری مسابقات جهانی ربوکاپ ۲۰۱۵ در کشور چین موفق به صعود به جمع هشت تیم برتر دنیا شد.

محمدمهدی شیرازی، سرپرست تیم­ ربات های فوتبالیست سایز کوچک دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز افزود: تیم ربات­های فوتبالیست سایز کوچک دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق شد در بازی با تیم­هایی از کشورهای ژاپن، برزیل، آمریکا  و کسب امتیازات لازم، به مرحله یک چهارم رقابت های ربوکاپ ۲۰۱۵ صعود کند.

وی یاداورشد: این مسابقات با حضور ۱۸ تیم از کشورهای آمریکا، کانادا، برزیل، آلمان، کلمبیا، ترکیه، چین، ژاپن، ایران برگزار می شود که تیم ربات های فوتبالیست سایز کوچک دانشگاه صنعتی امیرکبیر، با سابقه چندین قهرمانی در دوره های گذشته این مسابقات، در این دوره از بازی ها نیز حضور دارد.

شیرازی اضافه کرد: بازی­های این لیگ از روز ۲۶ تیرماه سال جاری آغاز و تا روز ۳۰ تیرماه  در شهر حفای کشور چین ادامه خواهد داشت.

اکنون این رقابت ها با حضور ۲۹ تیم در چین در حال برگزاری است.

منبع: مهر
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *