lg-google

شایعه خرید عمده سهام ال‌جی توسط گوگل باعث افزایش قیمت سهام این شرکت در کره شد

در پی درز شایعاتی مبنی بر قصد گوگل از خرید عمده سهام ال‌جی، قیمت ارزش هر برگ سهام این شرکت کره‌ای امروز حدود ۱۴ درصد افزایش یافت.

در راستای اعلام خبری مبنی بر قصد گوگل از خرید بخشی از سهام کسب‌وکار موبایلی ال‌جی، طی چند ساعت باعث گردید که قیمت سهام این شرکت با رشد ۱۴ درصدی روبه‌رو شود. البته لازم به ذکر است که سخنگوی این شرکت کره‌ای چند ساعت بعد از انتشار این اخبار، صراحتاً آن‌ها را تکذیب کرد.

شایعات بیان می‌کردند که گوگل در نظر دارد ۳۵ درصد سهام بخش موبایلی ال‌جی را به قیمت ۲.۲ میلیارد دلار خریداری کند. این اقدام گوگل می‌توانست این شرکت را به بزرگ‌ترین سهام‌دار ال‌جی تبدیل کند، با این حال حرکت مذکور نمی‌توانست ساکنین کوپرتینو را در امور مدیریتی ال‌جی دخیل کند. شایعه خرید عمده سهام ال‌جی توسط گوگل هنگامی منتشر می‌شود که بر اساس اطلاعات قبلی، این دو شرکت با همکاری یکدیگر یکی از مدل‌های نکسوس ۲۰۱۵ را خواهند ساخت.

گوگل تا پیش از این نیز شانس خود را با خرید تمامی سهام موتورولا برای تبدیل شدن به یک قطب تولیدکننده گوشی‌های هوشمند امتحان کرده بود که به اذعان اکثر کارشناسان بر اثر ضعف مدیریتی با شکست روبه‌رو گردید؛از این رو سخت به نظر می‌رسد که این شرکت درصدد تصاحب شرکت چندملیتی و بزرگی همچون ال‌جی برآید.

 

منبع: فارنت
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *