ویندوز 10

اینتل و مایکروسافت در حال کار بر روی حل مشکل عمر شارژ باتری در ویندوز ۱۰ هستند

بر اساس اظهار نظر چهارشنبه شب سخنگوی اینتل، این شرکت با همکاری مایکروسافت در حال تعیین سازوکاری برای افزایش عمر شارژ باتری محصولات مبتنی بر ویندوز 10 است.

تا پیش از این، اخبار از وجود باگی در ویندوز 10 حکایت می‌کردند که شارژ باتری دستگاه را به کمتر از 10 درصد کاهش می‌داد، اما خبر خوش اینکه ردموندی ها با همکاری اینتل توانسته‌اند بر این مشکل قائل آیند به گونه‌ای که هم‌اکنون عمر باتری یک سیستم مبتنی بر ویندوز 8 و ویندوز 10 با یک دیگر برابری می‌کنند.

تنها یک هفته تا عرضه نسخه نهایی ویندوز 10 زمان باقیست، از این رو مایکروسافت در بخش نرم‌افزاری و شرکت‌های تولیدکننده محصولات مبتنی بر این سیستم‌عامل در بخش سخت‌افزاری در حال کار برای به حداقل رساندن باگ‌های این نسخه از سیستم‌عامل ویندوز هستند. به عنوان مثال مایکروسافت در روز چهارشنبه یک به‌روزرسانی مهم را برای دستگاه‌هایی که از کارت گرافیک یکپارچه اینتل مانند تبلت سرفیس بهره می‌برند منتشر کرد که بسیاری از دارندگان این‌گونه محصولات در هنگام دریافت آن با مشکل مواجه شده‌اند.

از طرفی اینتل در حال همکاری با مایکروسافت برای سازگاری و به کار گیری نسل جدید پردازنده‌های این شرکت موسوم به Skylake است. به طور معمول کمی طول خواهد کشید که یک پلتفرم جدید خود را با سخت‌افزارهای قدیمی تطبیق دهد، البته عکس این عمل نیز صدق می‌کند و کمی زمان لازم است تا تمامی مشکلات احتمالی تراشه‌های جدید اینتل در ویندوز 10 کشف و برطرف شوند.

همکاری اینتل و مایکروسافت بر روی بهینه‌سازی مصرف انرژی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 از آن‌سو مهم است که برخی مشکلات و باگ‌های ساده می‌توانند خود عاملی برای به وجود آمدن مشکلات بزرگ‌تر باشند، از این رو بهینه سایزی 10 درصدی انرژی هم در مقیاس سیلیکونی رقم قابل توجهی محسوب می‌شود. هرچند طبق اعلام قبلی آخرین نسخه از سیستم‌عامل ردموندی ها از تاریخ نهم مردادماه قابل دسترس است، با این حال این شرکت قابلیت‌ها و وصله‌های امنیتی جدید را کماکان برای آن در قالب بسته‌های به‌روزرسانی عرضه می‌کند، این در حالیست که برنامه‌های جانبی از جمله برنامه تقویم، پخش موزیک، ارسال ایمیل و… از طریق استور یونیورسال به‌روز خواهند شد.

در همین حال، برخی از سازندگان پی‌سی نگرانی خود را از فعال بودن دائمی دستیار صوتی کورتانا و تأثیر سوء آن بر روی مصرف انرژی باتری دستگاه ابراز کرده‌اند. این نگرانی مرتبط با قابلیت “هی کورتانا ” می‌باشد که از طریق آن می‌توان به صورت صوتی این دستیار صوتی را فراخواند. البته مایکروسافت در پاسخ به این نگرانی‌ها اعلام کرده که کورتانا به صورت یک برنامه مجزا در پس زمینه فعالیت می‌کند به‌طوری که در حالت عادی تنها یک مگابایت از فضای پردازنده را اشغال خواهد کرد. آن‌طور که بر روی یک لپ‌تاپ Spectre X360 اچ‌پی مجهز به پردازنده Core i5 تست شده،  قابلیت “هی کورتانا ” تنها 6 درصد از فضای کل پردازنده را به خود اختصاص می‌دهد؛ آن‌هم برای چند ثانیه کوتاه.

منبع: فارنت
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *