ویندوز 10

مایکروسافت: ویندوز 10 امن‌ترین ویندوز ما تا به امروز است

بر کسی پوشیده نیست که ویندوز 10 نسبت به نسخه‌های پیشین این سیستم‌عامل، دارای قابلیت‌ها و امکانات بی‌شماری هست که از جمله مهم‌ترین آن‌ها امکان اجرا بر روی گجت‌های مختلف است. بدون شک سیستم‌عامل ویندوز رایج ترین پلتفرم مورد استفاده بر روی سیستم‌های رومیزیست و در طرف دیگر به کار گیری آن بر روی تبلت ها و گوشی‌های هوشمند نیز روزبه‌روز در حال افزایش می‌باشد.

همین افزایش محبوبیت روز افزون باعث خواهد شد تا هکرهای سودجو برای نفوذ به آن و پی بردن به اطلاعات کاربران بسیج شوند. هرچند نسخه‌های قبلی ویندوز دارای نقاط ضعف عمیقی بود با این حال ردموندی ها ادعا می‌کنند ویندوز 10، یکی از امن‌ترین اکوسیستم‌های ساخته شده توسط این شرکت است. در همین رابطه روز گذشته یک ویدئو تبلیغاتی از سوی مایکروسافت منتشر گردید که در آن قابلیت‌های امنیتی ویندوز 10 مورد بررسی قرار گرفته است.

ویندوز 10 به پشتیبانی از راه‌های بیومتریک مختلفی برای حفاظت از اطلاعات کاربران تجهیز گردیده که از جمله آن‌ها می‌توان به قابلیت Windows hello اشاره کرد. کاربر با استفاده از این قابلیت می‌تواند از اسکنر عینبیه، اسکنر اثر انگشت و یا سیستم تشخیص چهره به جای رمز عبور خود استفاده کند. تا پیش از این استفاده از اسکنر اثر انگشت در ویندوز به واسطه برنامه‌هایی همچون hp protect tools امکان‌پذیر بود.همچنین Family features یک اکانت کودکان در ویندوز 10 می باشد که در آن نکات امنیتی به مراتب بیشتر از حالت عادی رعایت می‌شود.

این سیستم‌عامل همچنین با استفاده از SmartScreen، کاربران را در هنگام وبگردی از هرگونه حملات فیشینگ در امان نگه می‌دارد، این در حالیست که Windows Defender نیز بسیار مستحکم‌تر از قبل از اطلاعات سیستم شما حفاظت خواهد کرد. بدون شک تجهیز یک سیستم‌عامل به قابلیت‌های حفاظتی می‌تواند خطرات احتمالی برملا شدن اطلاعات کاربر را کاهش دهد، با این وجود می‌توان با رعایت نکاتی همچون باز نکردن ایمیل‌های مشکوک یا دانلود فایل‌های مخربی که برخی وب‌سایت‌ها  در بدو ورود به صورت خودکار آن‌ها را پیشنهاد می‌دهد، ضریب امنیت خود را تا حد امکان افزایش دهید.

 

 

منبع: فارنت
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *