جاسوسی سایبری

هکرهای روس پنتاگون را غافلگیر کردند

ان.بی.سی نیوز (NBC News) روز پنج‌شنبه به نقل از منابعی که نامشان ذکر نشده است گزارش داد، در جریان این «نفوذ پیچیده سایبری » که 25 جولای، حدود 4 هزار نیروی غیرنظامی و نظامی را تحت تاثیر قرار داد، هیچ اطلاعات طبقه بندی شده‌ای افشا و یا منتقل نشده است.

وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) بدون ذکر جزییات تایید کرد سامانه ایمیل ستاد مشترک در پی این حمله و آغاز تحقیقات، قطع شد.

سرهنگ دوم والری هندرسون، سخنگوی پنتاگون، درباره این موضوع گفت: « ما به شناسایی و کاهش ریسک‌های امنیتی سایبری در شبکه‌هایمان ادامه خواهیم داد.»

وی افزود: «با توجه به این اهداف، ما شبکه ستاد مشترک را قطع کرده و به تحقیقات ادامه می‌دهیم. اولویت اصلی ما احیای هر چه سریع‌تر سرویس‌هاست.»

این در حالی است که هنوز معلوم نیست این سرقت هویت و اطلاعات شخصی (Spear Phishing) با مجوز دولت روسیه بوده است یا خیر.

سخنگوی پنتاگون در ادامه گفت: « با توجه به سیاست‌گذاری و به دلایل امنیتی ِعملیاتی، درباره جزئیاتِ رویدادهای سایبری یا حملاتی که علیه شبکه‌های ما صورت می‌گیرد، توضیح نمی‌دهیم.»

حملات اسپی‌یِر فیشینگ روشی از سرقت هویت است که در آن معمولاً ایمیل‌های افراد بلندپایۀ یک شرکت یا ارگان هدف حمله قرار می‌گیرد و سپس از محتوای آن ایمیل‌ها که معمولا دارای اطلاعات شناسایی شخص قربانی است، برای جلب اعتماد استفاده شده و در نهایت اطلاعات مهم تجاری، مالی و … دریافت و در سراسر شبکه منتشر می‌شود.

هکرها از سیستمی استفاده کرده‌اند که به گفتۀ منابع ان.بی.سی، خودکار بوده و به سرعت مقادیر گسترده‌ای از داده‌ها را جمع آوری کرده و ظرف یک دقیقه همه اطلاعات را به هزاران حساب کاربری در اینترنت منتشر کرده است.

در ماه گذشته میلادی (جولای 2015) نیز مقامات امریکا تایید کردند اطلاعات شخصی حدود 21 میلیون امریکایی از جمله کارکنان رسمی دولت و پیمانکاران به سرقت رفته است.

این در حالی است که مقامات امریکایی از افشای عامل یا عاملان حملات سایبری امتناع کردند.

منبع: پارسینهپاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *