Bentley-Bentayga

این بنتلی Bentayga است؛ سریعترین خودرو شاسی بلند بر روی کره زمین!

بنتلی مدت زمانی است که خودروهای شاسی بلند خود را به منظور حضور در رده خودروهای لوکس SUV روانه بازار می‌کند و این‌بار مدل Bentayga این شرکت که در واقع یک خودروی شاسی بلند با توان 600 اسب بخار است با شتاب 0 تا 100 در مدت چهار ثانیه روانه بازار خواهد شد.

با بهره‌مندی از سرعت 301 کیلومتر بر ساعت، بنتلی جای هیچ تردیدی باقی نگذاشته که این خودرو رسما سریع‌ترین SUV موجود در جهان است. این در حالی است که عموزاده این خودرو یعنی Porsche Cayenne Turbo S با اختلافی کم پس از این خودرو قرارگرفته است با این اوصاف هیچ تردیدی نیست که خودروی تولیدی بنتلی بسیار لوکس‌تر است.


خودروی مدل X شرکت تسلا نیز اگرچه 0 تا 100 سریع‌تری دارد اما سرعت نهایی آن از نقطه‌نظر الکترونیکی بسیار محدودتر خواهد بود.

در قسمت داخلی خودرو نیز مالکان خودرو می‌توانند از قابلیت‌های ویژه شامل یک یخچال مخصوص در قسمت پشتی بهره ببرند. در داخل خودرو نیز می‌توانید شاهد ساعت طلایی ویژه به‌منظور هرچه تجملی‌تر جلوه دادن خودرو باشید.

بنتایگا تا حد زیادی به یک خودروی سدان مانند Flying Spur شباهت دارد اما این خودرو از دسته آف رُدها نیز به حساب می‌آید. علاوه بر موتور W12، کنترلرهای درون کابین به‌منظور انتخاب سطح و البته سیستم‌های ویژه به منظور پایین آمدن از سطوح شیب‌دار در دسترس راننده قرارگرفته‌اند.

در زمان عرضه، بنتایگا در قالب مدل‌های چهار و پنج صندلی روانه بازار می‌شود اما گزینه هفت صندلی نیز به همراه نسخه‌های هیبریدی و دیزلی پس از مدتی روانه بازار خواهد شد.

 

منبع: فارنت
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *