26ffde2

تاثیر فناوری VoIP بر روی کار تیمی در سازمان ها

کارمندی که بتواند انجام یک پروژه را به راحتی به دست گرفته و آنرا به سرانجام برساند، برای هر سازمانی یک دارائی با ارزش است.

اما در دنیای کسب و کار، تجربه نشان داده است که توانایی کار تیمی اغلب منجر به ایجاد کیفیت مطلوبتری برای هر سازمان می شود. اگر تجربه کار کردن در شرکت های بزرگی که این قابلیت را دارند، داشته اید به راحتی می توانید متوجه شوید که کار تیمی، بر روی شما تاثیر بسزایی گذاشته است، بدون اینکه خودتان متوجه شوید که دلایل آن چه بوده است.

ابزارهای مختلفی هستند که در ایجاد کار تیمی در پرسنل یک شرکت تاثیر می گذارند و همه ی این ابزارها باید با ایجاد یک برنامه درست و منظم فعال گردند تا بتوانیم نتایج قابل قبول آنرا در سازمان مشاهده نماییم. یکی از این ابزارها فناوری voice over IP می باشد.

شاید در این مسئله تردید داشته باشید ولی نسبت به تاثیر فناوری ویپ در کار تیمی شکی به خود راه ندهید، ما دلایل این ادعای خود را برای شما بازگو می کنیم:

 

توانایی دستیابی به تیم در هر زمان ممکن

یکی از مهمترین قابلیت های ویپ، توانایی و قابلیت رسیدن به هر کدام از اعضای تیم در هر لحظه ممکن و در کوتاهترین زمان می باشد. همانطور که معلوم است این امکان یکی از مهمترین خواست های هر تیمی می باشد که بتوانند به راحتی با یکدیگر در تماس باشند.

هیچ اهمیتی ندارد که شما کجای دنیا هستید زیرا با استفاده از ویپ اعضای تیم به راحتی با شما تماس می گیرند بدون اینکه بدانند شما کجایید. حتی اگر شما در مرخصی باشید و تلفن موبایل شما نیز کار نکند، تنها چیزی که مورد نیاز شما است یک اینترنت است تا بتوانید کلیه کارهای تیمی خود را انجام دهید و دوری از محیط کاری خود را احساس نکنید.

 

جلسات تیمی مجازی

قابلیت جذاب دیگری که ویپ در اختیار شما قرار می دهد، توانایی برگزاری جلسات بین اعضای گروه می باشد که نیاز به حضور فیزیکی را در جلسات از بین می برد.

بطور مثال اگر 10 نفر از پرسنل یک تیم باید در یک جلسه باشند و هر کدام نیز در یک شهر حضور داشته باشد، با استفاده از کنفرانس تلفنی همه ی آنها می توانند در این جلسه شرکت کنند. ما این قابلیت را مرهون فناوری ویپ می باشیم.

حتی می توانیم امکان کنفرانس ویدیوئی را نیز برای پرسنل ایجاد نماییم تا آنها بتوانند بصورت چهره به چهره یکدیگر را ببینند.

قابلیت به اشتراک گذاری صفحه

بسیاری از ارائه دهندگان خدمات ویپ در دنیا، سرویسی نیز برای به اشتراک گذاری صفحات سیستم، در اختیار کاربران قرار می دهند. زیرا گاهی مواقع پیش می آید که شما نمی توانید تمام توضیحات خود را بصورت گفتاری و از طریق تلفن ارائه نمایید، و نیاز به نشان دادن آن در صفحه مانیتور خود دارید. این قابلیت این امکان را به راحتی به شما می دهد که طرف مقابل به مانیتور شما دسترسی پیدا کند و شما هر آنچه که می خواهید را می توانید به او نشان دهید.

ضبط تماس ها و رونویسی از آنها

گاهی اوقات پیش می آید که شما و یا هر کدام از دیگر اعضای تیمتان نمی توانند در جلسه تلفنی شرکت کنند و یا اینکه صحبت های مهمی در یک جلسه ممکن است گفته شود و شما نیاز به گوش دادن مجدد به آنها جهت تمرکز بیشتر دارید. فناوری ویپ این امکان را به شما می دهد که بتوانید تمام مکالمات یک جلسه را ضبط کرده و برای دلایل مختلفی که گفته شد از آن استفاده نمایید.

همکاری برای ساخت یک سند در جلسات

اگر شما سندی دارید که نیاز به این دارد که اعضای تیم به صورت همزمان بر روی آن کار کنند و هرکدام تغییر خود را به صورت آنلاین بر روی آن بدهد و در همان لحظه امکان صحبت و بحث در مورد آن بین همه اعضا نیز وجود داشته باشد، شک نکنید که ویپ این امکان را برای شما ایجاد می نماید. این سند می تواند هر نوع فایلی از قبیل word،  excel و یا حتی presentation نیز باشد.

 

همانطور که مشاهده می کنید، ویپ می تواند تاثیر بسزایی در ایجاد کارائی و همکاری بیشتر در بین اعضای تیم داشته باشد. مزایای این سیستم بسیار زیاد می باشد و جای تعجب ندارد که این تکنولوژی بتواند در سال های آینده تمام زندگی ما را در بر بگیرد.

 

 

منبع: ماهنامه شهریور ویپ یار
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *