cnet_plantronics_700_ban

معرفی 3 هدست مناسب برای VoIP در سازمان ها

بسیاری از هدست های موجود در بازار، سازگاری کامل با سیستم های ویپ دارند و ما در این مقاله تصمیم داریم به شما کمک نماییم در انتخاب بهترین های آنها. دلیل اصلی که سازمانها اقدام به خرید هدست برای پرسنل خود می کنند این است که کیفیت ارسال و دریافت صدا را بیشتر نمایند و همچنین از این طریق هر دو دست پرسنل آزاد می شود، برای تایپ کردن و یا نوشتن بر روی کاغذ.

قبل از انتخاب هدست برای خرید باید یکسری ملاحظاتی را در نظر بگیرید. آیا بودجه کافی برای اینکار دارید؟ آیا نیازمندیهای خاصی نیز برای هدست نیاز دارید؟ وایرلس باشد و یا کابلی؟ نوع اتصال آن از طریق چه پورتی باشد؟ بعد از پاسخ به این سوالات ساده اکنون می توانید دست به انتخاب هدست بزنید. اما چگونه؟

 

دنبال چه چیزی می گردید؟

کیفیت صدا، اصلی ترین پارامتر برای انتخاب هدست می باشد. شما باید بتوانید بصورت کاملا واضح صدای مشتری را بشنوید و از آن طرف نیز مشتری باید کامل متوجه صحبت های شما بشود. هدستی که از تکنولوژی noise-cancelling استفاده می کند برای ما ایده آل است اما باید بودجه خود را بررسی کنید چون کمی گرانتر از انواع دیگر هدست است. همچنین استفاده از هدست و گذاشتن آن باید به اندازه کافی برای پرسنل راحت باشد زیرا حداقل، آنها باید برای 6 ساعت در طول روز از آن استفاده کنند و اگر راحت نباشد مطمئن باشید که بعد از چند روز به کناری گذاشته می شود و هزینه انجام شده بدون اینکه به نتیجه مطلوب برسد، به هدر می رود.

بلندگوی هدست باید این توانایی را داشته باشد که صدا را با رنج فرکانس مناسب تجدید نماید. هدست های usb دارای رنج فرکانسی 18 تا 22 هرتز می باشند که برای این امر مناسب هستند.

بیشتر هدست ها در دو مدل استریو و مونو ارائه شده اند. در مدل استریو دو اسپیکر وجود دارد که هر دو گوش را پوشش می دهد، در حالی که در مدل مونو یک اسپیکر بیشتر وجود ندارد و گوش دوم کاملا آزاد است. مدل استریو بیشتر برای کسانی مناسب است که بیشتر می خواهند بر روی مکالمه خود تمرکز کنند تا صداهای اطراف خود. ولی مدل مونو برای کسانی خوب است که هم می خواهند با مشتری در آن طرف خط صحبت نمایند و هم باید با سوپروایزر و یا سایر پرسنل همکار خود صحبت نمایند.

قابلیت acoustic shock  و Shock protection نیز باعث حذف صداهای اضافی و مزاحم می گردند که در طولانی مدت باعث ایجاد سردرد در استفاده کننده از هدست می شود، پس این دو ویژگی را نیز در نظر داشته باشید.

 

معرفی هدست های مناسب :

حال که چند ویژگی خیلی مهم از هدست ها را توضیح دادیم، می خواهیم مدل هایی را که از هر نظر دارای قابلیت های مناسبی هستند را به شما معرفی نماییم:

 

Plantronics Blackwire 700

این هدست استریو دارای دو نوع اتصال بلوتوث و USB می باشد و برای کاربرانی که می خواهند کل روز را از آن استفاده نمایند عالی به نظر می رسد. همچنین این هدست دارای مدل مونو نیز می باشد. مدل مونوی آن C710 و مدل استریوی آن C720 می باشد.

 

Plantronics Audio 995

این شرکت یکی از معروفترین تولیدکنندگان هدست از سال 1960 در دنیا می باشد، پس خیلی جای تعجب نیست که Audio 995 را یکی از بهترین های این عرصه بدانیم.

 

Jabra UC Voice 750

این هدست استریوی کابلی، از لحاظ رنج فرکانسی کاملا مانند Audio 995 می باشد ولی با قیمت مناسبتر. این هدست کاملا سازگار با ویندوز و MAC OS X و نوع اتصال آن نیز با کابل USB می باشد. مدل مونوی آن نیز وجود دارد و شما می توانید بین این دو مدل انتخاب نمایید. پس اگر می خواهید هدستی با بهترین کیفیت و قیمت مناسب داشته باشید، شک نکنید که این مدل از بهترین ها است.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *