Picture1

چرا بعضی از سازمان ها هنوز از VoIP می ترسند

تصمیم گیری در این رابطه که از سیستم های سنتی تلفن به سمت سیستم تلفنی VoIP حرکت نماییم، برای بسیاری از مدیران دلهره آور است، این مشکل دوبرابر می شود وقتی که هیچ دانشی نسبت به فناوری VoIP و استفاده های تجاری آن نیز نداشته باشیم. پس داشتن این دلهره در مدیران بسیار طبیعی می باشد.

در این مجال تصمیم داریم توضیح دهیم که چرا بعضی از کسب و کارها، VoIP را به مانند گودال عمیقی می بینند، و در ادامه می گوییم که چگونه این نگرانی ها را از بین ببریم.

 

ترس از تکنولوژی جدید

همیشه در تمام دنیا اینگونه بوده است که عده ای در مقابل تکنولوژی های جدید گارد گرفته و با آنها مخالفت می نمایند ولی بعد از مدتی که می بینند فراگیر شده، آنها نیز دست از مخالفت خود بر می دارند. بسیاری ترس از این دارند که نتوانند استفاده از فناوری ویپ را به پرسنل خو بیامورند و از این طریق زمان و پول خود را از دست بدهند.

باید بدانید که در چند سال اخیر این تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده و در نتیجه آموزش استفاده از تلفن های آن نیز به هیچ وجه کار دشواری نیست. نحوه استفاده از آنها کاملا مانند تلفن های سنتی می باشد، تازه اگر به این مساله شک دارید می توانید از همان تلفن های سنتی خود نیز استفاده نمایید، فقط باید آنها را به آداپتورهای مخصوص این کار متصل کنید که اصلا پرسنل شرکت متوجه اینکار نمی شوند. پس می بینید که حتی نیازی به آموزش پرسنل نیز نداریم، پس لطفا تا اینجای کار حداقل این نوع ترس را از خود دور نمایید.

 

هزینه تجهیزات بسیار گران است

اشتباه نکنید این هزینه آنقدرها هم که می گویند زیاد نیست، شما حتی می توانید به مرور زمان و در طول چند سال اقدام به انجام هزینه تجهیزات آن نمایید. برای مثال شما حتما نیاز ندارید که برای پرسنل خود تلفن خریداری نمایید، می توانید به راحتی نرم افزارهای رایگان این فناوری را از اینترنت دانلود و بر روی سیستم های پرسنل خود نصب نمایید و در ادامه با خرید یک هدست چند ده هزار تومانی سیستم تلفنی پرسنل خود را ایجاد نمایید بدون اینکه حتی کوچکترین محدودیتی برای پرسنل شما ایجاد شود.

همچنین تلفن های سنتی نیز با تلفن های ویپ، اختلاف قیمت بسیار کمی دارند و مرکز تلفن سانترال سنتی نیز اختلاف قیمتی با گیتوی ها و کارت های تلفنی ندارند.

پس می بینید که حتی در کوتاه مدت نیز هزینه بسیار بیشتری نباید در این زمینه انجام دهید.

 

پس اکنون باید درک نمایید که فناوری ویپ اصلا چیز ترسناکی نیست. ویپ طراحی شده تا بهره روی سازمان را بالا ببرد، کارائی پرسنل را افزایش دهد و زمان و پول شما را پس انداز نماید. اکنون وقت آن رسیده که بیشتر در رابطه با این تکنولوژی و روش هایی که می تواند برای بهبود شرایط توسط آن ایجاد کرد، تفکر نمود، پس وقت را از دست نداده تا از قافله ی پرسرعت تکنولوژی عقب نمانید.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *