Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-09-30 19:32:30Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

پنتاگون در حال آزمایش سری کاشت تراشه مغزی/ابرسربازها به واقعیت تبدیل می‌شوند؟

وزارت دفاع آمریکا بر اساس گزارش‌های منتشر شده وارد مرحله آزمایش کاشت تراشه مغزی برای گروهی از نظامیان این کشور شده است. گفته می‌شود در این برنامه سری آمریکا قصد ساخت ابرسربازهایی دارد که تاکنون تنها در فیلم‌های علمی-تخیلی وجود داشتند.

«آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی» موسوم به DARPA همیشه به عنوان شاخه علمی و محرمانه پنتاگون فعالیت کرده است. شبکه فیوژن حالا گزارش داده که این مرکز در حال آزمایش کاشت یا همان ایمپلنت تراشه روی مغز گروهی از نظامیان این کشور است. وزرات دفاع آمریکا اعلام کرده این افراد برای شرکت در این آزمایش داوطلب بوده‌اند. گفته می‌شود پنتاگون قصد دارد با گذاشتن تراشه در مغز نیروهای نظامی به هدف داشتن ابرسرباز و تقویت سریع ذهنی نیروهای نظامی خود بپردازد.

مقام‌های آمریکایی اما گفته‌اند که کاشت این تراشه‌ها به منظور درمان اختلا‌ل‌های روانی نیروهای نظامی که از جنگ‌های عراق و افغانستان بازگشته‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرد. از 2.5 میلیون نظامی آمریکایی که در عراق و افغانستان بوده‌اند، 300 هزار نفر با آسیب‌های روحی روانی به کشورشان  بازگشته‌اند. آنی جاکوبسن،نویسنده آمریکایی هم به تازگی کتابی به نام «مغز پنتاگون» منتشر کرده و در آن تأکید کرده که روند آزمایش این گونه ایمپلنت‌های مغزی موسوم به «نرو پروتز» (Neuroprosthetics) آغاز شده است.

 

منبع: خبرآنلاین
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *