google-ana

نتایج جستجوی گوگل نیز نشان از رشد روزافزون VoIP می دهد

فناوری ویپ در چندین سال گذشته رشد فزاینده ای را تجربه کرده است و ادامه این روند، متکی به تسلط و حاکم شدن این فناوری در همه ی کسب و کارها در اندازه های مختلف می باشد. انفجار این فناوری در شرکت گوگل بسیار مشهود بوده است، جایی که اصطلاحات مرتبط با آن بسیار زیاد در موتور جستجوی این شرکت، مورد کنکاش و جستجو در سرتاسر دنیا قرار گرفته است و این بزرگترین خدمتی بوده است که گوگل می تواند در راه رشد فناوری ویپ انجام دهد، بیشتر از هر شرکت دیگر.

در همین حال نتایج جستجوی گوگل نشان می دهد که کلمه جستجو برای عبارت PBX که از آن به عنوان سیستم تلفنی سنتی یاد می شود، رو به زوال است و روز به روز جستجوی این کلمه کاهش پیدا می کند و این تحول در بازار فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاران راه حل های مبتنی بر Cloud و یا همان رایانش ابری فراهم نموده است.

 

روند اصطلاحات ویپ

 

براساس آخرین تحقیقاتی که Software advice از نتایج جستجوی گوگل انجام داده است، اصطلاحاتی مانند Cloud و ارتباطات موبایلی، نتایج بسیار بهتری نسبت به سایر سرویس هایی دارند که on-premises هستند، به عبارت دیگر سرویس هایی که در محل سازمان ها باید نصب گردند تا امکان استفاده از آن فراهم گردد.

اصطلاحات دیگری که از محبوبیت بالایی برخوردارند عبارتند از:

Bring your own device (BYOD)

Mobility Client

Transport layer security

 

همچنین کاربران خانگی اینترنت نیز علاقه خود را به اصطلاحات web real-time communication و Unified Communications as a service نشان داده اند.

پس باید درنظر داشته باشیم که افزایش رشد جستجوها در رابطه با ویپ، با کاهش رشد جستجوی  راه حل های PBX، همراه بوده است. البته اگرچه بسیاری از کاربران اینترنت تاکنون علاقه ی خود را به مرکز تلفن های hosted PBX، نشان داده اند ولی نتایج نشان داده است که بسیاری نیز کم کم در حال آشنا شدن با مرکز تلفن های مبتنی بر cloud هستند  و بسیاری آینده ای روشن برای این راه حل متصور هستند. البته هنوز سرویس های on-premises محبوبیت خود را از دست نداده اند و بسیاری از کارشناسان خبره در این زمینه معتقدند که بهتر است این نوع از سرویس ها را تنها سازمان های بسیار بزرگ داشته باشند و سازمان های کوچکتر بهتر است به نتایج تحقیقات توجه بیشتری نشان دهده و به سمت استفاده از سرویس های cloud بروند زیرا مزیت های فراوانی را برای آنها به ارمغان می آورد.

 

انقلاب ویپ

روند افزایش جستجوی اصطلاحات مربوط به ویپ نشان از اهمیت بسیار زیاد این فناوری در زندگی روزمره ما دارد. از هر هفت آمریکایی، یک نفر از فناوری ویپ در موبایل های خود استفاده می نمایند، البته در نظر داشته باشید که حتی در بعضی از کشورها این روند شدیدتر و قویتر می باشد، برای مثال در ژاپن از هر سه نفر، دو نفر از نرم افزارهای ویپ در موبایل هایشان استفاده می نمایند.

این روند رشد استفاده نه تنها شامل کاربران عادی می شود بلکه بسیاری از کسب و کارها در سرتاسر دنیا به سمت استفاده از این فناوری رفته اند و در چند سال آینده باید منتظر ماند تا این روند رو به رشد در تمامی کشورها ادامه پیدا کند و با افزایش سطح آگاهی مردم و دولت ها، بطور کلی سیستم های سنتی تلفن منسوخ گردند.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *