How_VoIP_Works

چگونه نرم افزارهای تحت وب توانسته اند VoIP را دگرگون سازند

این مقاله را با این فرض آغاز می نماییم که VoIP می تواند با استفاده از راه های مختلفی، قابلیت ایجاد همکاری را در سازمان ها فعال نماید و زمانی که این قابلیت ها به درستی درک شوند، کسب و کارها می توانند به خوبی از مزایای آن ها استفاده نمایند.

هیچ مشکلی با اینکه بگوییم با استفاده از فناوری VoIP ما می توانیم در هزینه های تلفنی صرفه جویی نماییم، وجود ندارد. ولی این مورد بارها تکرار شده است و واقعا چیزی نیست که بخواهیم در سال 2015 در رابطه با مزایای VoIP باز هم از آن صحبت نماییم.

مزیت کاهش هزینه ها را می توان به عنوان محرک اصلی برای حرکت به سمت این فناوری نوظهور دانست ولی اکنون دیگر زمانه تغییر کرده است و برنامه های تحت وب در تمامی زمینه های آی تی از جمله VoIP نقش کاربردی تری بازی می کند و ما می بایست در این زمینه تمرکز بیشتری بر روی این مزیت های جدید نماییم.

ما تاکنون در رابطه با دو سبک و روش استفاده از VoIP که استفاده از desk phone و soft phone می باشد بارها سخن گفته ایم و جزئیات و مزایای هر کدام از آنها را ارائه داده ایم، اما اکنون می خواهیم سبک و روش سوم را که نرم افزارهای مبتنی بر وب می باشند را کمی برای شما باز نماییم تا درک صحیح تری نسبت به آن ایجاد شود.

در این مسیر دو نوع اساسی نرم افزارهای تحت وب را معرفی می نماییم:

 

نرم افزارهای تحت وب – سرویس VoIP

 

شناخته شده ترین نوع این نرم افزارها Skype می باشد ولی امروزه دیگر اکثر پلتفرم های چت از قابلیت VoIP استفاده می نمایند. این نوع از نرم افزارها در مقایسه با soft phone ها متفاوت عمل می نمایند هرچند که در ابتدا ممکن است نحوه عملکرد آنها یکسان تلقی گردد.

این گروه از نرم افزارها بصورت مستقل عمل می نمایند و عموما قابلیت سازگاری با دایرکتوری های موجود در سازمان را ندارند به همین دلیل بسیاری از سازمان های بزرگ رغبتی به استفاده از آنها از خود نشان نمی دهند و حتی در مواردی استفاده از آنها را برای پرسنل خود محدود می نمایند.

 

 

نرم افزارهای تحت وب – Click-to-call

 

این نوع دوم نرم افزارهای تحت وب می باشد و قابلیت همکاری در کسب و کارها را به گونه ای دیگر فعال می نماید. برای سالیان طولانی از این نوع نرم افزارها استفاده می شود و به خصوص برای اتصال بلادرنگ مشتریان به پرسنل، بسیاری زیاد مورد توجه است.

Click-to-call تماما بصورت مبتنی بر وب می باشد و اتصال دو طرف را از طریق آدرس های آی پی انجام می دهد و در این میان هیچ شماره تلفنی نیز وجود ندارد. شما به محض اینکه بر روی دکمه مربوط به آن در سایت، کلیک نمایید، تماس با شخص تعیین شده حاصل می شود و این درست مانند یک تماس عادی است بدون اینکه هیچ خط تلفنی اشغال شود و یا اینکه هزینه هایی برای دو طرف داشته باشد.

Click-to-call می تواند یک راه نوین و جدید در صنعت VoIP و ارتباط آن با نرم افزارهای مبتنی بر وب باشد و مشتریان از این طریق می توانند به راحتی هر چه تمام تر با مرکز تلفن شرکت مورد نظر خود تماس حاصل نمایند.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *