Picture1

آیا VoIP خط پایانی برای هزینه های زیاد تلفنی در مسیرهای طولانی می باشد؟

صرفه جویی در پول، همیشه یک نکته  کلیدی در فروش صنعت VoIP بوده است. مصرف کنندگان در ابتدا از آن برای دور زدن هزینه تماس های بین المللی استفاده می کردند و به دنبال آن بسیاری از شرکت های تلفنی بین المللی با استفاده از شبکه خود به سمت استفاده از این فناوری آمدند تا بتوانند کارائی تماس های خود را افزایش دهند. در نتیجه در 15 سال گذشته هزینه یک تماس تلفنی از نقطه A به نقطه B بطور مداوم کاهش یافته است.

 

بر اساس تحقیقات Telegeography در بین سال های 1994 تا 2014  تعداد تماس های بین المللی بیش از 13 درصد رشد در هر سال را نشان داده است. گسترش این خدمات تلفنی کم هزینه در سرتاسر دنیا باعث گردید که در بسیاری از کشورهای در حال توسعه تمامی اقشار جامعه بتوانند از این خدمات بهره برده و به آسانی از آن استفاده نمایند.

 

حال می خواهیم یک مقایسه قیمتی در طول این سال ها را به شما نشان دهیم تا متوجه این تغییرات گردید. در سال 2009  متوسط هزینه یک دقیقه تماس به خطوط ثابت 19 سنت و به موبایل 28 سنت بوده است. در سال 2014 این هزینه ها بین 13 تا 20 سنت در هر دقیقه کاهش پیدا کرده است. همچنین پیش بینی شده است که این قیمت ها در بین سال های 2014 تا 2019 بطور میانگین، سالیانه 5 درصد کاهش را تجربه خواهند کرد و دلیل اصلی آن اینست که تامین کنندگان ارتباطات تلفنی بین المللی در حال حرکت از سیستم های سنتی به سمت سیستم های نوین مبتنی بر IP می باشند.

 

امروزه با استفاده از VoIP سرویس های تماس های نامحدود ماهیانه با قیمت های بسیار مناسب در شرکت های ارائه دهنده ی خدمات تلفنی رایج شده اند. برای مثال شرکت Vonage که یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده ی این دست از خدمات تلفنی می باشد، با مشتریان خود قراردادی را امضا می کند که بر اساس آن، آنها می توانند بصورت کاملا نامحدود تماس هایی را بین کشورهای آمریکا، کانادا، مکزیک و پورتریکو داشته باشند و آن هم تنها با پرداخت مبلغ ماهیانه 9.99 دلار، البته به این مبلغ مالیات نیز افزوده می گردد. حال در صورتی که بخواهیم این 4 کشور به بیش از 60 کشور طرف قرارداد این شرکت، تغییر یابد، مبلغ آن ماهیانه 27.99 دلار می گردد.

 

اکنون مشاهده می نمایید که مبالغ تماس های بین المللی به چه میزان در سالیان گذشته کاهش پیدا کرده اند و دلیل عمده ی آن رشد روزافزون تکنولوژی VoIP بوده است. البته باید دانست که میزان این کاهش مطمئنا در کشورهای توسعه یافته بسیار بیشتر از کشورهای در حال توسعه و کشورهای فقیر بوده است که آنهم به خاطر سرمایه گذاری بسیار زیاد در این بخش بوده است.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *