photo_2016-05-25_10-09-43

سرقت 13 میلیون دلار از عابر بانک‌ها در کمتر از دو ساعت

پلیس معتقد است که هکرها داده‌ها را از یک بانک در آفریقای جنوبی دزدیده‌اند و سپس از این داده‌ها برای پرینت گرفتن بیش از 1600 کارت اعتباری استفاده کرده‌اند. سپس از این کارت‌ها برای برداشت 100 هزار ین معادل 14 هزار تراکنش استفاده شده است. به نظر می‌رسد که بیش از 100 نفر در این سرقت دست داشته‌اند.

مقامات ژاپن و آفریقای جنوبی در حال همکاری با اینترپل (International Criminal Police Organization ) هستند تا مشارکت کنندگان در این سرقت بزرگ را شناسایی کنند. بعید نیست که هکرها از اسکیمر برای سرقت داده‌های این کارت های اعتباری استفاده کرده و مجدد این داده‌ها را برای ایجاد کارت‌های اعتباری سرقتی فعال تولید کرده باشند.

با توجه به سرقت‌های این چنینی است که کارشناسان امنیتی پیوسته به کاربران توصیه می‌کنند تا درباره کارت‌های اعتباری خود نهایت احتیاط را داشته باشند. کاربران آفریقای جنوبی که حتی یک بار پای خود را در ژاپن نگذاشته‌اند قربانی این حمله شده‌اند. با توجه به سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری به صورت پیوسته پس از حملات سایبری در موسسات مالی و حتی شرکت‌های خرده فروشی، بعید نیست که دیر یا زود شما یا یکی از آشنایانتان نیز درگیر یکی از این کلاه برداری‌ها شوید.