پیش بینی های بیل گیتس

بیل گیتس با استارت‌آپ به جنگ ایدز و مالاریا می‌رود!

بیل گیتس معروف؛ مؤسس شرکت مایکروسافت در تازه‌ترین سرمایه‌گذاری خود؛ بخشی از سهام چند میلیون دلاری یک استارپ‌آپ استرالیایی را خرید. این میلیاردر دنیای فناوری در چند سال اخیر معضلات و مشکلات فراگیر دنیا را رصد کرده و با سرمایه‌گذاری و کمک‌های خیریه سعی در رفع یا کاهش شان داشته است.

این استارت‌آپ بیوتک به‌نام Atomo Diagnostics موفق به ابداع و ساخت تست‌های سریع؛ ارزان و بسیار دقیق برای بیماری‌های HIV؛ مالاریا و ابولا شده است. مؤسسه جهانی سرمایه‌گذاری در سلامت و بهداشت؛ 8.4 درصد از سهام این شرکت پزشکی را به ارزش حدودی 2.5 میلیون دلار خریده است. این مؤسسه که در حقیقت همکاری مشترک بین Gates Foundation و JP Morgan است در پروژه‌هایی که به‌نفع بهداشت جهانی است سرمایه‌گذاری می‌کند.

تمرکز اصلی آن‌ها بیشتر روی بیماری‌های مسری و واگیردار نظیر مالاریا؛ وبا و کوری رودخانه‌ای است. بعد از جذب سرمایه‌های جدید؛ ارزش شرکت Atomo به 30 میلیون دلار استرالیا رسیده است. به‌گفته سخنگوی این شرکت؛ Atomo یکی از محدود گروه‌هایی است که مؤسسه تحت حمایت بیل گیتس به‌طور مستقیم در آن سرمایه‌گذاری کرده است.

وی ادامه می‌دهد: «هدف اصلی آن‌‌ها دنیای در حال توسعه است؛ به‌همین خاطر است که Atomo چشم آن‌ها را گرفت. شرکت ما تصمیم گرفته تا روی بزرگ‌ترین و کشنده‌ترین بیماری‌های دنیا از قبیل HIV و مالاریا تحقیق و مطالعه کند و راه‌حل‌های جدید را در این خصوص ارائه دهد.»
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *