orange

اپراتور فرانسوی Orange، همراه اول را می‌خرد!

سال گذشته با حضور وزیر تجارت خارجی فرانسه و هیئت همراه ایشان در ایران، عنوان شد که فرانسوی‌ها پس از توافق وین نگاه مثبتی را به سرمایه گذاری در ایران دارند. از همان زمان اعلام شد که یک اپراتور بزرگ فرانسوی با نام اورنج (Orange) که در حال حاضر در 28 کشور جهان به فعالیت مشغول است، قصد دارد برای همکاری‌های بیشتر با اپراتورهای موبایلی ایران و تولید سیم کارت‌های خود در کشورمان فعالیت‌هایی را انجام دهد.

واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همان زمان عنوان کرد که این اپراتور خارجی در حال مذاکراتی با یکی از اپراتورهای مطرح ایرانی بوده تا بتواند به صورت جدی بخشی از سهام آن را خریداری کند. این صحبت‌ها در حالی به میان آمد که مدیران رده بالای این اپراتور فرانسوی بارها گفته بودند که اورنج تمایل دارد تا در اپراتور مجازی موبایل ایران فعالیت داشته باشد.

هرچند آن زمان نام اپراتور مورد علاقه‌ی فرانسوی‌ها اعلام نشد و تنها اواخر سال 1394 بود که شایعات خبر می‌دادند این اپراتور به احتمال زیاد «همراه اول» خواهد بود. با توجه به اینکه شرکت اورنج به عنوان مشاور شرکت مخابرات ایران مشغول فعالیت است و نقش اصلی اپراتور موبایل مخابرات سیار ایران را دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در اختیار دارند، قطعاً هدف اورنج یکی از این اپراتورها بوده است. اما از آنجایی که سهام‌داران خارجی MTN ایرانسل را در اختیار دارند، تنها گزینه‌ی پیش رو همراه اول بود.

اورنج به انگلیسی Orange، یک شرکت مخابراتی چند ملیتی مستقر در فرانسه است که در سطح بین‌المللی خدمات مختلفی نظیر تلفن همراه، تلفن ثابت، اینترنت ثابت، اینترنت همراه و تلویزیون اینترنتی را ارائه می‌کند و اینک دارای بیش از 226 میلیون مشترک در سراسر جهان است. این کمپانی از سال 2000 میلادی توسط فرانس تلکوم خریداری شد و اینک به همین خاطر در کشور فرانسه مستقر است.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *