http

گوگل از سال 2017 روی وب سایت های HTTP برچسب “ناامن” می زند

گوگل در ماه دسامبر سال پیش اعلام کرد وب سایت هایی که از رمزگذاری HTTPS استفاده می کنند به نسبت سایت هایی که همچنان از HTTP استفاده می کنند در نتایج جستجو با استقبال بیشتری روبرو می شوند. از آنجایی که این استراتژی گوگل هم موفق نشد متخصصین وب را وادار کند تا وب سایتهایشان را به پروتکل رمزگذاری امن تری منتقل کنند، این شرکت استراتژی دیگری را برای متقاعد کردن آنها به کار گرفته است.

مرورگر کروم گوگل از ابتدای ژانویه سال 2017 وب سایت های HTTP را با برچسب ناامن نمایش خواهد داد به این معنی که از این تاریخ به بعد، توسط همین پیام به بازدیدکنندگان وب سایت های HTTP هشدار داده خواهد شد.
مطمئناً هیچ مشکلی در این نوع از وب سایت ها وجود ندارد اما به نظر می رسد که گوگل می خواهد کاربرانش بدانند برخی از وب سایت ها باید مراحلی را پشت سر بگذارند تا به رده وب سایت های امن ارتقاء پیدا کنند.

مرورگر کروم 56

به گفته گوگل، تحقیقات نشان می دهد که کاربران نبود آیکون امن را به عنوان یک هشدار برداشت نمی کنند اما از طرفی هشدارهایی که مدام ارسال می شوند را نیز بعد از مدتی نمی بینند. برنامه ما برای برچسب ناامن زدن روی سایت های HTTP به طور کاملاً آشکار با گذشت زمان تکمیل خواهد شد و رفته رفته معیارهای سخت گیرانه تری به آن اضافه می شود. با شروع ژانویه 2017، کروم 56 صفحات HTTP را که به بخش ورود پسورد یا اطلاعات کارت اعتباری مجهز شده اند را با برچسب نا امن نمایش خواهد داد تا ماهیت ویژه و حساس آنها را پر رنگ تر کند.
همچنین گوگل اشاره کرده است که وب سایت های HTTP به نشانه هشدار با یک مثلث قرمز رنگ نمایش داده خواهند شد تا بیشتر توجه کاربران را جلب کنند. از آنجا که رتبه گوگل به عنوان یک موتور جستجوی بی نقص بسیار بالاست، می توان امیدوار بود که این اقدام بتواند متخصصین وب را مجبور کند تا بیشتر از گذشته به فکر امنیت وب سایت هایشان باشند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *